Νίκη και ισοπαλία για τις Μικτές Πειραιά

Μια νίκη και μια ισοπαλία ήταν ο απολογισμός των χθεσινών αγώνων των Μικτών Νέων και Παίδων της ΕΠΣ Πειραιά , απέναντι στις Μικτές της ΕΠΣ Αρκαδίας .

1-1 οι Παίδες

Δεν κατάφερε η Μικτή Παίδων Πειραιά να νικήσει την ομάδα της Αρκαδίας.

Οι Πειραιώτες ξεκίνησαν καλά και στο 13΄ κέρδισαν πέναλτι  που εκτέλεσε ο Γεωργιάδης , αλλά απέκρουσε σωτήρια ο Κολοστούβης. Λίγο αργότερα(19’) ήλθε το γκολ  με τον Καρδακάρη που έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Η ισοφάριση για τους Αρκάδιους ήλθε στο 56’ με τον Κατσογιάννη.

Καλός ο διαιτητής Μεντής( Δυτικής Αττικής)

ΠΑΙΔΕΣ ΠΕΙΡΑΙΑ : Ζέζας, Σκευοφύλακας, Ρήττας, Κατσαβριάς, Πασσαλής, Μπιζιργιάννης, Καρδακάρης( 55’ Μαργιόλας) Γεωργιάδης, Ράπτης, Τουφεξίδης( 73’ Τσώκος) Ταμπουρατζής

ΠΑΙΔΕΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ : Κολοστούβης, Αραχωβίτης, Σούρσος, Μπαλάσης, Παπαζαφειρόπουλος, Κατσογιάννης, Στριφτόμπολας, Ράλιος Γ., Βλάμης( 67’ Κιντής) Κουτσελάς( 53’ Δημάκος) Ράλιος Π.( 53΄Καψάλης ).

3-1 οι Νέοι

Σαφώς ανώτερη η Μικτή Νέων της ΕΠΣ Πειραιά επικράτησε δίκαια της αντίστοιχης της Αρκαδίας με 3-1

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4’ ο Λουβής. Στο ίδιο λεπτό στο ξεκίνημα της επανάληψης( 49’) ο Δαντσάκης « ζευγάρωσε» τα τέρματα των Πειραιωτών.

Μείωσε για τους φιλοξενούμενους ο Κατσικέρος Π. στο 85’ , αλλά ο Μόσχος με πέναλτι στο 87’ έγραψε το τελικό  3-1

Άψογος ο διαιτητής Κορδολαίμης ( Δυτική Αττική )

ΝΕΟΙ ΠΕΙΡΑΙΑ : Κλαδάκης, Κόμης, Τσουκαλάς, Μελάς, Παπανικολάου, Μπαλόπιτος, Θεοδώρου( 70

Λαζάρου ) Γκόγκα( 46’ λ.τρ. Μόσχος)  Καρβούνης, Λουβής, Δαντσάκης( 64’ Λίτσας)

ΝΕΟΙ ΑΡΚΑΔΙΑΣ : Σκίντος Ε., Μπίσιας( 13΄Παπαδόπουλος) Ποντίκης, Αλέμης, Μεϊδάνης, Μιχόπουλος, Κατσικέρος Δ.( 68’ Κοτσάφτης)  Σούρσος, Καραμπάτσος( 52’ Κατσικέρος Π.) , Δολιανίτης, Σκίντος Η.

*Μετά τον αγώνα οι προπονητές των Μικτών Νέων έκαναν τις  παρακάτω δηλώσεις :

Τέλης Μελάς( Πειραιά):« Ήταν μια δίκαιη νίκη απέναντι σε μια πολύ ομάδα . Ο δυνατός αέρας επηρέασε τις προσπάθειες των παικτών  .Συγχαρητήρια και στις δυο ομάδες που πάλεψαν για το καλύτερο

Βασίλης Λιώρης( Αρκαδίας) : «Είμαστε μια πολύ φτωχή Ένωση που παλεύει  όσο μπορεί  . Όλοι μαζί καταβάλλουμε μεγάλη προσπάθεια για να τα καταφέρουμε.»

*Ο πρόεδρος της ΕΠΣ Αρκαδίας Σταύρος Τσαγγούρης και ο Αντιπρόεδρος Γιώργος Μπιρμπίλης ευχαριστούν  την ΕΠΣ Πειραιά για την άριστη φιλοξενία .