Νίκη-ανάσα για τον Ηρακλή Περιστερίου

Πολύτιμη νίκη πήρε ο Ηρακλής Περιστερίου εντός έδρας κόντρα στο Κουκάκι με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 11′ με τον Χατζηγεωργίου αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Κωνσταντακόπουλος ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που έμεινε μέχρι το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος και το 52′, ο Πέτσι έκανε το 2-1 και έδωσε τη νίκη στους κυανόλευκους που έφτασαν τους 14 βαθμούς. Πολύ καλή διαιτησία από τους Αθανασίου, Δέτση και Τσαλίκη.

Ηρακλής: Ξένος, Κούρτης, Μπερνικόλας, Σιώλος, Καρακωσταντής, Χαυλής (52′ Κατσουγιάννης), Πέτσι (63′ Βασιλείου), Κωνσταντακόπουλος, Παλαιολόγος, Αρχοντούλης, Τσομάσι (67′ Πατεστής).

Κουκάκι: Γεροντάκης, Σταύρου, Παπακώστας, Παπαδόπουλος, Τουμπουλίδης, Φιλιόπουλος, Ρέλλης (39′ Κοντάκος), Σταμούλης, Κοσμάς (60′ Σιαδήμας), Καρούμπαλης, Χατζηγεωργίου.