Μπαξεβάνος: Δεν μπήκαμε ποτέ στο ματς

Απογοητευμένος παρουσιάστηκε ο προπονητής του Κισσαμικού, Σπύρος Μπαξεβάνος, αμέσως μετά το ματς με την Τριγλία όπου η ομάδα του ηττήθηκε με σκορ 0-2.Χαρακτηριστικές είναι και οι δηλώσεις που παραχώρησε αμέσως μετά το ματς όπου και τόνισε «Δεν μπήκαμε σε κανένα σημείο της αναμέτρησης μέσα στο παιχνίδι και νομίζω πολύ δίκαια μας κέρδισε η Τριγλία. Είχαν πιο πολύ πάθος, μεγαλύτερη διάθεση, το πιστέψανε περισσότερο από εμάς και πήρανε τη νίκη. Εμείς ήμασταν νωθροί και βρεθήκαμε από τα πρώτα λεπτά να… κυνηγάμε το σκορ. Είχαμε έναν ανεξήγητο εκνευρισμό σε όλο το παιχνίδι, που νομίζω ότι ρόλο σε αυτό έπαιξε και ο τραυματισμός του Βιδάλη. Η ουσία είναι ότι δεν δικαιούμασταν να πάρουμε κάτι και δεν πήραμε τίποτα. Πρέπει να καταλάβουμε ότι δεν μπορείς να παραμείνεις σε προηγούμενες εμφανίσεις και σε προηγούμενα αποτελέσματα, το πρωτάθλημα είναι πάρα πολύ δύσκολο και αν θες να θεωρείσαι καλή ομάδα που πάει σε κάθε ματς για το θετικό αποτέλεσμα πρέπει να μπαίνεις από το πρώτο λεπτό δίνοντας τον καλύτερό σου εαυτό και να αποδεικνύεις ποιος είσαι. Ποτέ δεν μετράει τι έκανες χθες, αλλά το τι θα κάνεις σήμερα. Εμείς πρέπει να μάθουμε από αυτή την ήττα, η οποία κάποια στιγμή θα ερχόταν. Από τη στιγμή που ήρθε εμείς πρέπει να δείξουμε ότι είμαστε καλή ομάδα και πρέπει να αντιδράσουμε. Ακολουθεί ένα πολύ δύσκολο ματς στην έδρα μας με τον Ιωνικό, στο οποίο εμείς πρέπει να δείξουμε ότι είμαστε καλή ομάδα, αυτό είναι το σημαντικό. Υπάρχει ένας προβληματισμός για την απουσία του Βιδάλη, γιατί και ο παίκτης που θα τον αντικαθιστούσε, ο Κουλακάρης, είναι κι αυτός τραυματίας. Είναι κάτι που μας προβληματίζει ιδιαίτερα, γιατί από τη στιγμή που έληξε αυτό το ματς εμείς σκεφτόμαστε το επόμενο παιχνίδι. Πρέπει να σηκώσουμε το κεφάλι, να δείξουμε αντίδραση και να μπούμε να πάρουμε ένα παιχνίδι, απέναντι σε μία καλή ομάδα, όπως είναι ο Ιωνικός».