Με το… αγαπημένο του 1-0 το Καματερό επικράτησε του Πανερυθραϊκού

Το γεγονός ότι βρίσκεται το τελευταίο διάστημα σε εξαιρετική κατάσταση επιβεβαίωση σε ακόμη ένα εντός έδρας ματς το Καματερό που χάρις σε γκολ του Αθανασόπουλου στις καθυστερήσεις επικράτησε με 1-0 του Πανερυθραϊκού φτάνοντας τους 12 βαθμούς και τη 2η θέση.

Το συγκρότημα του Γιώργου Αλεξόπουλου παρέμεινε για ακόμη ένα ματς αήττητο δείχνοντας ότι αποτελεί μια ομάδα που εκμεταλλεύεται στο έπακρο τη δύναμη της έδρας του. Άλλωστε, εάν εξαιρεθεί ο αγώνας της πρεμιέρας με το Αιγάλεω, οι ‘νερατζούρι μετρούν στα υπόλοιπα τρία ματς με Άρη Πετρούπολης, Σούρμενα και Πανερυθραϊκό τρεις νίκες με το σκορ 1-0.

Όσον αφορά τον Πανερυθραϊκό προσπάθησε αρκετά αλλά δεν τα κατάφερε μένοντας στην 4η θέση και τους δέκα βαθμούς.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το ματς ξεκίνησε με 15 λεπτά καθυστέρηση, γιατί χρειάστηκε να τοποθετηθεί άμμος σε λακούβα που είχε ανοίξει λόγω της βροχής στον αγωνιστικό χώρο. Διαιτήτευσαν οι Μπαϊρακτάρης Κ., Γιαννόπουλος, Νικολάου Σ.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Κοντόσταυλος, Παπαϊωάννου, Μπούγιας, Τσιριγώτης (80’ Καλογερόπουλος Ι.), Λιόνας, Αγκόλι, Μπόζας (82’ Αθανασόπουλος), Λάμε (57’ Ντάτης), Καλογερόπουλος Γ., Λέκκας.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ: Μπακοδήμος, Σουμελίδης, Γκριτζάς, Γεωργακόπουλος, Νταλένγκα, Τσιούμας, Κουμπούλης, Αναγνώστης (55’ Μπαμπαλούκας), Μπρίλης (85’ Γλυνός), Αντωνιάδης (65’ Τριανταφύλλου), Τσεβάς.