Ματσάρα Χαλάνδρι με Εθνικό Αστέρα

Συγκλονιστική εξέλιξη είχε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Χαλάνδρι και Εθνικό Αστέρα με νικητρια τη γηπεδούχο ομάδα με 3-2.

Από το 75΄και μετά επιτεύχθηκαν τέσσερα τέρματα ενώ σημειώθηκαν και δύο αποβολές.

Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 80′, κατάφεραν μέσα σε δέκα λεπτά να γυρίσουν το ματς και να πετύχουν τη σπουδαία νίκη.

«Χρυσές» αλλαγές  αποδείχθηκαν οι Μπίζας και Σκούμας καθώς πέτυχαν τα δύο νικητήρια τέρματα για τους «πράσινους» .

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με 1-0 με κεφαλιά του  Γεωργουδάκη στο 37΄.

Οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο ημίχρονο ανέτρεψαν το σκορ και προηγήθηκαν 2-1 με γκο του Γραμμόζη στο 75΄με κεφαλιά και με τον Εγγνίδη στο 80΄.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και γύρισαν το παιχνίδι και πήραν τη νίκη στο 85΄με τον Μπίζα και στις καθυστερήσεις με τον Σκούμα.

Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκαν ο Δογάνης με δεύτερη κιτρινη και ο Λαζάρου με κόκκινη.

Διαιτητές: Ζαραβίνος, Τσιλιπάνος, Κουτσογιάννος

ΧΑΛΑΝΔΡΙ: Βακερλής, Λαζάρου, Παπαδόπουλος, Θανόπουλος (83′ Σκούμας), Καρακάσης, Χαλβατζής, Λουκάς, Κανέλλος (90’+4′ Μακρούδης), Πατσιαβούρας (77′ Μπίζας), Σπανός, Γεωργουδάκης

ΕΘΝ. ΑΣΤΕΡΑΣ: Τασσιάς, Κύρπος, Χαμούτ (51′ Δογάνης), Ριζόπουλος, Δημόπουλος, Γραμμόζης, Βελλής, Μπίνας, Εγγονίδης, Στανιός (62′ Πετρόπουλος), Μοντεσάντος (86′ Χαρικιόπουλος)