Ματσάρα Αστέρα Ζωγράφου με Άρη

Σε ένα πλούσιο σε φάσεις και γκολ Αστέρας Ζωγράφου και Άρης Πετρούπολης αναδείχτηκαν ισόπαλοι 3-3

Στο σκορ προηγήθηκε ο Αστέρας 1-0 στο 8΄ με τον Εξηντάρη για να κάνει το 2-0 με τον Καγιώργη στο 28΄ . Η αντίδραση του Άρη ήταν άμεση και στο επόμενο λεπτό 29ο μείωσε με τον Πούλιο σε 2-1.

Στο 2ο ημίχρονο ο Άρης πίεσε και στο 68΄ με κεφαλιά του Μπαλογιάννη από χτύπημα κόρνερ ισοφάρισε 2-2 και ενώ η μία φάση διαδεχόταν την άλλη μπροστά στην εστία του Αστέρα ο τελευταίος σε αντεπίθεση στο 88΄ με τον Αγκόρα έκανε το 3-2. Στο 91΄ μετά από φάση διαρκείας και πάλι από χτύπημα κόρνερ ο Μπαλογιάννης για δεύτερη φορά με κεφαλιά έγραψε το τελικό 3-3.

ΑΣΤΕΡΑΣ Ζ :Δαδακαλίδης – Καλύβας – MALAJ – Παπαθανάσης – Εξηντάρης – Κυριακόπουλος ( 80΄ Παπαδημητρίου ) – Καπλάνης ( 53΄Κοσμάς ) – Βρυωνίδης – Γαλανός ( 62΄ Αμπατζής ) – Αγκόρα – Καγιώργης

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ : Τριανταφύλλου – Βλαχόπουλος ( 81΄ Πηλίτσης )– Κότσαλος – Αλειφέρης – Μπαλογιάννης –Τομπολίδης – Γεωργίου( 46΄Τσομπανάκος ) – Βαφειάδης – Παούρης – Πούλιος – Τζαμαλής ( 63΄Πάγια )