Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Μαντζούνης: “Στην επανάληψη ήμασταν αυτοί που έπρεπε”

Mantzounis

Ικανοποιημένος που η ομάδα του κατάφερε να γυρίσει το ματς κόντρα στην Αναγέννηση Πετρούπολης και να πάρει την ισοπαλία εμφανίστηκε ο προπονητής της Θύελλας, Ανδρέας Μαντζούνης δηλώνοντας τα εξής: Στο α’ ημίχρονο δεν είχαμε καλή εικόνα αφού δεν μπήκαμε καθόλου καλά στο παιχνίδι. Δεχθήκαμε ένα γκολ νωρίς στο 45′ από μια διαμαρτυρία για ένα πλάγιο. Στην επανάληψη, είμαστε εξαιρετικοί μειώσαμε στο 65′ και στο 75′ ισοφαρίσαμε και εάν κάποια ομάδα άξιζε τη νίκη για να πάρει τη νίκη ήταν η Θύελλα. Βέβαια στις καθυστερήσεις ο αντίπαλος είχε καλή στιγμή. Είναι σημαντικό όταν μια ομάδα χάνει 0-2 και καταφέρνει και το γυρνάει. Μόνο συγχαρητήρια αξίζουν οι παίκτες και φυσικά επειδή η τελευταία εικόνα μένει, θα πρέπει να κρατήσουμε το β’ ημίχρονο όπου ήμασταν η ομάδα που έχουμε συνηθίσει”.

Παράλληλα, η διοίκηση της ομάδας ευχαρίστησε τον πρόεδρο των Αγίων Αναργύρων, Βασίλη Λινάρη και τον διοικητικό παράγοντα, Στράτο Σαρχόσογλου για την ενέργεια να προσφέρουν αθλητικό υλικό στο σύλλογο.