Μάντζης: Έγινε κακή διαχείριση

Δηλώσεις στην επίσημη ιστοσελίδα της Τρίγλιας Ραφήνας παραχώρησε ο επιθετικός των κιτρινόμαυρων, Βασίλης Μάντζης και αναφερόμενος στην εικόνα που παρουσίασε η ομάδα του τόνισε: Ηταν το πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς και πάντα οι πρεμιέρες είναι και επικίνδυνες και περίεργες. Εμείς προσπαθήσαμε για τη νίκη σε μία δύσκολη έδρα και απέναντι σε μία καλή ομάδα όπως είναι ο Γιούχτας. Προσπαθήσαμε από τη αρχή να μπούμε αποφασιστικά για να πάρουμε το παιχνίδι και το δείξαμε ότι το θέλαμε, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο.Ήρθαν τα δύο γκολ, πολλές χαμένες ευκαιρίες, όλα στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο νομίζω ότι κάναμε μία κακή διαχείριση του αγώνα, Μπήκαμε πιο χαλαροί, πιστέψαμε ότι το ματς είχε τελειώσει μετά το 0-2 και ο αντίπαλος μας βρήκε χαλαρούς και μας χτύπησε στην κόντρα. Δεχθήκαμε δύο γκολ και από εκεί και πέρα προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε, δέχθηκε όμως η ομάδα μου μία κόκκινη κάρτα και αυτί κάπου μας αποσυντόνισε. Η ψυχολογία ήταν με το μέρος του αντιπάλου και τελικά το παιχνίδι πήγε στο ποια ομάδα θα βάλει πρώτη το γκολ, πράγμα βέβαια που δεν έγινε και ο αγώνας έληξε ισόπαλος.