Ε.Π.Σ.Α

Κηφισιά-Περιστερι 2-2 (3-3 παράταση, 5-3 πεν.)

Ματσάρα έλαβε χώρα σημερα το απόγευμα στο Ζηρίνειο εκεί που η Κηφισιά προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ επικρατώντας στην διαδικασία των πέναλτι με 5-3 του Περιστερίου που στάθηκε πολύ καλά στο γηπεδο (2-2 καν. διαρκεια, 3-3 παράταση).

Στο 7′ ο Καιμακαμούδης έκανε το 1-0, με τον Μουτζούρη στο 39′ να ισοφαρίζει με κεφαλιά και τον Ηλιάδη στο 63′ να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 83′ ο Καϊμακαμούδης έκανε το 2-2, στέλνωντας το ματς στην παράταση, με τον Τεγούση στο 95′ να δίνει το προβάδισμα στους κυανόλευκους.

Οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια χάρις σε γκολ του Κωνσταντόπουλου στο 103′.

Στην διαδικασία των πέναλτι οι γηπεδούχοι έδειξαν περισσότερη ψυχραιμία και πήραν την πρόκριση.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Μαρκος Μαυρομάτης) Βαμβακάς Κεφάλας (73′ Φαφούτης), Καραμπάς, Εσλερ, Καρακώστας, Τεγούσης, Παναγιωτόπουλος, Πρίτσας (56′ Κωνσταντινιδης), Κατσέρης (56′ Κοντογιάννης), Καιμακαμούδης, Αρβανιτάκης (46′ Ρεντζής).

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Γιαννης Ταμπραντζης) Σκυριώτης, Κόρδας, Μπούζας Ι., Τασιούδης (95′ Λιαγκόζης), Μουτζούρης, Κωνσταντόπουλος, Λέτσι, Χέλμης, Παληγεώργος (79′ Γεωργακόπουλος), Ηλιάδης, Λειβαδάς (57′ Ιατρούδης).