«Καταιγιστικά» τα Σούρμενα κόντρα στον Ολυμπιακό Λιοσίων

Ξέσπασαν τα Σούρμενα στο δεύτερο ημίχρονο και “σκόρπισαν” τον Ολυμπιακό Λιοσίων με 4-0 στο Δ.Α.Κ. Αιγάλεω.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν με την βοήθεια του Κωνσταντινίδη στο 53′ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Στο 66′ πέτυχαν το 2-0 με τον Δημογιάννη, στο 78′ ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0 με τον Θεοδώρου και έκλεισαν το χορό των τερμάτων στο 85′ χάρις σε γκολ που σημείωσε ο Γιαννόπουλος πέντε λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης.

Διαιτητές: Φίτσας, Τζελέπης, Πασπάτης.

Σούρμενα (Μιχάλης Κάτσικας): Λύρος, Κορκολής, Κοντιμπάς, Ακριτίδης (21′ λ.τρ. Μετλλίου), Τσακύρης (77′ Φέρτης), Μπουγιούκος, Πρέκας, Μανωλιάδης, Ζιώγας (53′ Θεοδώρου), Δημογιάννης, Γιαννόπουλος.

Ολυμπιακός (Λευτέρης Αλεξάκης): Κούμης, Παναγιωτακόπουλος, Καρύδης (71′ Γιάκας), Βασίλογλου, Κωνσταντινίδης, Τσιάμης (83′ Ξενάκης), Κίτσιος, Δούκας, Καζακόπουλος (71′ Μελέτης), Αργυρός, Μπινιάκου.