‘Καθάρισε” και το Χαϊδάρι

Ούτε το Χαϊδάρι μπόρεσε να βάλει τέλος στο αήττητο σερί που τρέχει το Ηράκλειο τους τελευταίους μήνες. Οι ‘ασπρόμαυροι’ αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο δεν συνάντησαν καμία δυσκολία μετατρέποντας το ντέρμπι σε παράσταση για έναν ρόλο. Συγκεκριμένα, το συγκρότημα του Κώστα Ψυρόπουλου επικράτησε με 3-0 και αύξησε τη διαφορά του από την 2ο στη βαθμολογία Φωστήρα Ηλιούπολης στο επτά βαθμούς. Το ματς… τελείωσε από το α’ μέρος και αυτό διότι οι πρωτοπόροι σημείωσαν και τα τρία γκολ του αγώνα. Στο 15′ ο Τζανέτος με φάουλ έγραψε το 1-0, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή να πετυχαίνει τρία λεπτά αργότερα το 2-0 με πανομοιότυπο τρόπο. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 29′ ο Καλιαμπάκας με ωραίο σουτ. Στην επανάληψη, οι Ηρακλειώτες έσβησαν τις μαχηνές οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν όμως το 3-0 έμεινε μέχρι τέλους. Καλή η διαιτησία του Παπαγεωργίου

ΗΡΑΚΛΕΙΟ : Γιώρας, Μέρτκολα, Νταβαρίνος (46 Μπράχο), Αναγνωστόπουλος, Τζανέτος, Σπανός, Αλεξίου, Καλημέρης (54 Δημογιάννης), Καλιαμπάκας, Κατσούλης, Λαναράς (73 Τριανταφύλλου)

ΧΑΪΔΑΡΙ : Κορδάς, Πολίτης, Δημητρακόπουλος, Κασάπης, Αρβανίτης, Μπατής, Νούλας (31 Πανταζόπουλος), Χριστούλης, Καρώνας (67 Μάλι), Ρούσα (77 Νικολάου), Διαμάντης