Ικανοποίηση Αλεξάκη στο Περιστέρι

Ικανοποιημένος παρουσιάστηκε ο προπονητής του Περιστερίου Λευτέρης Αλεξάκης μετά τη νίκη που πανηγύρισε η ομάδα του κόντρα στην Δόξα Βύρωνος. Ενδεικτικές είναι και οι δηλώσεις που παραχώρησε όπου και τόνισε

Στο ματς πού μας πέρασε με την Δόξα Βύρωνα και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο αποδείχτηκε αυτό πού λέω εδώ και πολύ καιρό . Δηλαδή ότι με βάση την εικόνα πού παρουσιάζουμε σε όλα τα ματς θα έπρεπε να έχουμε περισσότερους πόντους και να μην κινδυνεύουμε . Εν πάση περιπτώσει στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού με την Δόξα Βύρωνα μπήκαμε φορτωμένοι με άγχος όπως είναι λογικότατο λόγω της μεγάλης ανάγκης κατάκτησης βαθμών και αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι αντίπαλοί μας για περίπου 20-25 λεπτά , διάστημα κατά το οποίο ήταν καλύτεροι είχαν μία κλασική ευκαιρία για γκολ και 2-3 επικίνδυνες φάσεις κοντά και μέσα στην περιοχή μας . Εμείς στο πρώτο ημίχρονο είχαμε 1-2 καλές στιγμές και τίποτα παραπάνω . Στο ημίχρονο μιλήσαμε με τούς ποδοσφαιριστες μου και είπαμε να ηρεμήσουμε και να βγούμε στο δεύτερο ημίχρονο να κάνουμε όλα αυτά πού δουλεύουμε με απόλυτη επιτυχία στις προπονήσεις μας . Έτσι και έγινε λοιπόν . Μπήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο και από το πρώτο λεπτό μέχρι το τέλος ήμασταν οι κυρίαρχοι του παιχνιδιού κάναμε ένα υπέροχο γκολ και δημιουργησαμε τουλάχιστον άλλες 4-5 καλές φάσεις για να κάνουμε άλλο ένα γκολ . Οι αντίπαλοί μας σε όλο το δεύτερο ημίχρονο δεν δημιούργησαν ούτε μία φάση ! Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στούς ποδοσφαιριστες μου για την σπουδαία νίκη και την εξαιρετική εμφάνιση , ειδικά του δεύτερου ημιχρόνου όπως προανέφερα . Τώρα έχουμε μπροστά μας άλλο ένα ματς 《τελικό》 για εμάς εκτός έδρας με τον Πανερυθραικο . Ξεκινήσαμε την προετοιμασία μας από την Δευτέρα για το συγκεκριμένο παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα . Επανήλθε και στον κανονικό ρυθμό προπονήσεων και ο Λειβαδας μετά από έναν τραυματισμό πού τον κράτησε περίπου ενάμιση μήνα εκτός .