Θύελλα Μοσχάτου – Ήφαιστος 2-2

Συγκλονιστικό ήταν το φινάλε του αγώνα Θύελλας Μοσχάτου – Ήφαιστου που  έληξε ισόπαλο 2-2 .

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο α’ ημίχρονο όπου και προηγήθηκαν στο 22’ με τον Μαναριώτη ενώ έχασαν στη συνέχεια ευκαιρίες για δεύτερο τέρμα με τους Σκόνδρα 37’ και Μαναριώτη 54’.

Οι Μοσχατιώτες όσο περνούσε η ώρα ανέβαζαν την απόδοση τους . Στο 72’ το σουτ του  Παππά Ν. απέκρουσε εντυπωσιακά ο Φραντζεσκάκης.

Η Θύελλα μέσα σε πέντε λεπτά κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι . Στο 78’ ο Παππάς Γ. ισοφάρισε  με μακρινό σουτ για να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του ο Νταής στο 83’.

Ο Ήφαιστος  έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 89’ με γκολ του νεοαποκτηθέντα Αντωνίου

Καλός ο διαιτητής Φιλακούρης.

ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Γερογιάννης, Μάρκος, Μπάλλιος (88’ Ευαγγέλου), Βερεσόγλου, Φαναρίτης, Σκοπελίτης Γ., Νταής, Σκοπελίτης Ι. (76’ λ.τρ. Παναγάκος), Παππάς Ν., Κωνσταντάκος, Παππάς Γ.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Φραντζεσκάκης, Παπαδάτος, Κεσανίδης, Πάσχος (66’ Ψυλλάκης), Πήττας, Σκόνδρας, Τζιώτης, Κρίστο, Μαναριώτης, Καρακασίδης, Αντωνίου.