Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Θρασύβουλος – Απόλλων Ποντίων 3-0

Σε ένα επεισοδιακό αγώνα ο Θρασύβουλος επικράτησε με 3-0 του Απόλλωνα Ποντίων  που «φωνάζει» για τη διαιτησία του Κορδολαίμη.

Στο 75’  αποβλήθηκε ο Κατσίκης με δεύτερη κίτρινη κάρτα , αλλά στη συνέχεια έβρισε τον διαιτητή. Στο λεπτό αυτό ο διαιτητής πήγε στα αποδυτήρια για 10 λεπτά προκειμένου να ηρεμήσουν τα πνεύματα . Στο 98’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Παροτσίδης ενώ το κακό για τους Ασπροπυργιώτες τρίτωσε μετά τη λήξη στη φυσούνα όπου ο διαιτητής έγραψε τον Ευσταθιάδη για εξύβριση ….

Δυο γκολ για τους νικητές σημείωσε ο Γεωργιάδης( 25’,59’) και ένα ο Νικολακόπουλος 85’.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ : Μουζάκης, Ρόδης, Κάτσος, Νικολακόπουλος, Σκαμαντζούρας, Αγκόλι, Ππαδόπουλος( 87΄Μαρινόπουλος) Κοντούλης Α., Κοντούλης Γ( 64΄Λεβαντής) Γεωργιάδης Καψάλας

ΑΠΟΛΛΩΝ : Σοφιανίδης Δ., Καπίδης, Παροτσίδης, Μαπρντόκ. Ευσταθιάδης, Σοφιανίδης Β. Καμενίδης  Σωπιάδης, Κατσίκης Σιδηρόπουλος, Πουμπουρίδης( 70’ Γκαβτζίδης )