Θησέας – Σπίθα 1-2 στο 89’

Στο 89’ η Σπίθα επικράτησε του Θησέα στη Χαραυγή με 1-2 και ξεκίνησε ιδανικά το πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 2’ με τον Μητσάκο . Αλλά οι Νικαιώτες ήταν αυτοί που πήραν τη νίκη στην επανάληψη.  Ο Μιχαηλίδης ισοφάρισε στο 57’ , αλλά λίγο πριν από την λήξη ( 89’ ) ο Κοτζαμιχάλογλου που είχε μπει μερικά λεπτά πριν στο παιχνίδι έδωσε τους τρεις βαθμούς στη Σπίθα.

Ο διαιτητής Πετρίδης Ν. απέβαλε στο 74’  από τον πάγκο τον προπονητή του Θησέα Νίκο Γαντζάκη.

ΘΗΣΕΑΣ: Βλαχουτσάκος Η. Πανταλέων , Μάγκος, Αλευριάδης, Δρακόπουλος, Ξηρογιάννης( 33’  λ.τρ. Χαιρέτας Γ) , Κόκκορης,  , Αντύπας, Μητσάκος, Βλαχουτσάκος Γ., Κουτσονικόλας( 51’ λ. τρ.Δρόσος )

ΣΠΙΘΑ: Νταβτιάν, Μακρής, Σέκα, Σαμωνάκης, Παπαδόπουλος Σ., Λαμπράκης( 81’ Κοτζαμιχάλογλου) Κοντομάρης( 61’ Κλάδης) , Κοψίδας( 85’ Ρακιτζής) , Μιχαηλίδης, Τσαμπαρλής( 84’ Καραδημητρίου )