Η Οδηγήτρια από 0-1 , 3-1 την Αμφιάλη

Στην επανάληψη η Οδηγήτρια έκανε την ανατροπή και νίκησε τελικά με 3-1 την Αμφιάλη .

Οι φιλοξενούμενοι  με τον Χάρη Γαλούνη στον πάγκο (ο Κώστας Διαμαντόπουλος πιάνει επίσημα δουλειά από σήμερα ) προηγήθηκαν στο 8’. Ο Δρακουλάκος σούταρε , η μπάλα βρήκε το δοκάρι «έσκασε« στο έδαφος, και ο Μπαρμπαθανάσης στη συνέχεια την έστειλε στα δίκτυα.

Η Αμφιάλη όμως από το 30’ και μετά αγωνιζόταν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής  του Φώσκολου με δεύτερη κίτρινη κάρτα .

Η Οδηγήτρια μπήκε αποφασιστικά στην επανάληψη . Και αφού ισοφάρισε στο 47’ με φάουλ του Καμμένου , έφτασε στη νίκη σημειώνοντας  δυο  τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο . Στο 82’ με τον Δημόπουλο και στο 89’ με τον Χατζάκη.

Καλός ο διαιτητής Χατζηγιάννης.

ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ : Δρίβας, Γκιόκα, Καμμένος, Κύριας( 46 Βασιλείου), Μπουζάλη, Πλάκας Α.( 46’ Στρόμπουλος ) Μουστάκας, Χατζάκης, Πλάκας Κ. ( 75’ Ξηρογιάννης) Δημόπουλος, Γλυνός.

ΑΜΦΙΑΛΗ: Αλογάκος, Αβραμίδης, Δουρής, Μερλής, Μαντούσης, Φώσκολος, Σταθαράς( 82’ Νικολά), Δρακουλάκος, Μπαρμπαθανάσης( 86’ Λέκκας) Χαραμής, Φούντας ( 51’ Μεντάκης)