Η ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα στο 93’ ισοφάρισε τον Παντζιτζιφιακό

Βραχάτης – Λένγκα 3-3

Στο 93’ η  ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα ισοφάρισε  σε 3-3 τον Παντζιτζιφιακό που προηγήθηκε στο ημίχρονο με 3-1 .

Σε μονομαχία Βραχάτη ,Λένγκα εξελίχτηκε το παιχνίδι , αφού οι δυο παίκτες πέτυχαν τα τρία τέρματα για τις ομάδες τους!!

Ο Παντζιτζιφιακός μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκε με δυο γκολ του Βραχάτη στο 9’ και στο 11’.

Οι Κορυδαλλιώτες  μείωσαν γρήγορα με εκτέλεση φάουλ του Λένγκα , αλλά στο 36’ πάλι ο Βραχάτης με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα δυο γκολ στην ομάδα του .

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασιστικά  στο παιχνίδι και στο 47’ ο Λένγκα μείωσε σε 3-2 . Οι παίκτες του Σταμάτη Αναστασιάδη παίζοντας ψυχωμένα στη συνέχεια , πίεσαν τους αντιπάλους τους προκειμένου να φύγουν με ένα θετικό αποτέλεσμα από τις Τζιτζιφιές. Και δικαιώθηκαν στο «τσακ» αφού στο 93’  ο Λένγκα με άψογη εκτέλεση  φάουλ  έγραψε το τελικό 3-3 που ήταν και το πιο δίκαιο αποτέλεσμα .

Ρεσιτάλ διαιτησίας από τον Φιλακούρη.

ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ: Μοχάμεντ  Αχ. , Μοχάμεντ Αμπτ., Καρανίκας, Τσεκούρας Κώτσης, Κουλάι( 85’ Μπέμπης), Γκιόνι, Μπρεγκάσι( 78’ Μπάσχο) , Βραχάτης( 90’ Αποστόλου), Ελευθεράκης( 71’ Κωνσταντίνου) , Ανδρώνης

ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑ: Μανώλης, Κυρίτσης, Τοκατλιάν , Μπλέτσας, Πιτερός, Μέξης, Μαρλαφέκας , Δερματάς, Νέλα( 88’ Μαγκώνης) , Λένγκα, Ξένος( 65΄ Σωτηρόπουλος)