Ηλιούπολη-Αγιος Θωμάς 3-0

Παρότι δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο η Ηλιούπολη ανέβασε στροφές στην επανάληψη και έφτασε στη νίκη με 3-0 απέναντι στον Άγιο Θωμά, παίρνοντας το πρώτο φετινό τρίποντο μετά την ήττα της πρεμιέρας από τα Σούρμενα.

Το συγκρότημα του Μάκη Μπαλαγιάννη παρότι βρήκε απέναντι του μια ομάδα που είχε καλύτερο αγωνσιτικό ρυθμό λόγω των συνεχόμενων αγώνων που έχει δώσει πήρε αυ΄το που ήθελε από τον αγώνα χάρις σε γκολ των Ρωμανού στο 60′, Οκσίσογλου στο 76′ και Κουμπούλη στο 88′.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Μάκης Μπαλαγιάννης): Γεράρδος, Ζιαμπάρας, Μυτιληνός, Χουχουλής, Ρωμανός, Μιχαηλίδης, Γάγγος, Γεωργιάδης (73′ Κουμπούλης), Μιχαλακόπουλος (63′ Ριβελίνο), Αγκόλι (72′ Κυρίτσης), Οκσίσογλου (83′ Δαλκαφούκης).

ΑΓ. ΘΩΜΑΣ (Δημήτρης Μαλλιαρίτσης) Καυκιάς, Φλώρος (86′ Ζαρκαδούλας Γ.), Γκραμπότσκα, Κορφιάς, Χαντζής, Μεταξούλης, Θύμιος, Ζαρκαδούλας Φ., Χάβος (68′ Δάβαρης), Μαντέλος (83′ Γεωργίου), Αλικάι.