Δύσκολη νίκη για τον Άγιαξ Ταύρου

Δύσκολη νίκη με 1-0 πήρε ο Άγιαξ Ταύρου στην έδρα της Αρμενικής και έφτασε τους 30 βαθμούς στην έκτη θέση. Το χρυσό γκολ σημείωσε ο Ερμάλ στο 36′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σε έναν αγώνας φωτιά αφού στο τελευταίο πεντάλεπτο είχαμε τρεις αποβολές λόγω του σκληρού παιχνιδιού. Αρχικά οι γηπεδούχοι έμειναν με εννέα στο 85′ αφού ο Παππάς είδε τη δεύτερη κίτρινη του Δημητρακόπουλου ενώ ο Μαγγίζης αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ένα λεπτό μετά. Τέλος, στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Λέκκας των φιλοξενούμενων με δεύτερη κίτρινη.

Διαιτητές: Δημητρακόπουλος, Μπαμπάς, Βασιλάκης.

Αρμενική: Κατσικούρης, Γκίνι, Κουγιουμτζιάν, Παππά, Σιαδήμας, Σκούρλας, Δράκος (59′ Δεληγιάννης), Κάρκος (67′ Κουρτέσης), Μπομπόλης, Ρισβάς (82′ Ρισβάς), Καλαμοτουσάκης.

Άγιαξ: Μωραΐτης, Στασινόπουλος, Λέκκας, Γεωργακόπουλος (77′ Αραμπής), Καντέλι, Σιώζος, Ερμάλ, Κτενάς, Ελευθεριάδης (46′ Μοντεσάντος), Θεοφάνους, Ζωγράφος (83′ Μπίζι).