Δύσκολη νίκη Άμιλλας με Αίμο

Με δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο η Άμιλλα Περιστερίου νίκησε με 2-0 τον Αίμο Πετρούπολης.

Μετά από ένα ανιαρό πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι αποφάσισαν να σοβαρευτούν στο δεύτερο ημίχρονο και να πατήσουν γκάζι.

Ο Δέγκλερης στο 57΄έσπασε την άμυνα του Αίμου και άνοιξε το σκορ για την Άμιλλά ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο 82΄ο Καζακόπουλος, ο οποίος είχε και δοκάρι στην προηγούμενη φάση.

Στα αξιοσημείωτα το χαμένο πέναλτι του Δούμα στο 62′  το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας  Βασιλάρης ενώ στην επαναφορά σούταρε άουτ.

Διαιτητές: Τσελίκος, Τσολακίδης – Μπαϊρακτάρης Ν.

ΑΜΙΛΛΑ: Κοσμίδης, Καλύκας, Συμεωνίδης, Ασημακόπουλος Κ., Λιόντος, Σερέτης (62′ Ασημακόπουλος Π.), Μέμι, Καραμπέτσης (46′ Καζακόπουλος), Λαμπράκος (46′ Δούμας), Μωραΐτης, Δέγκλερης

ΑΙΜΟΣ: Βασιλάρης, Σωτηρόπουλος, Δημοθόδωρος, Γιαννούλης, Ζούμπος, Νάτσιος, Μαντζουράνης, Μπαρμπουδής, Οικονόμου (77′ Πάντζας), Ζαχαρίας, Ταλιούρας