Δόξα Πειραιά – ΑΣ Δραπετσώνα 0-1

Βαθιά βαθμολογική ανάσα για τον ψυχωμένο ΑΣ Δραπετσώνας που πέρασε νικηφόρα από τη Νίκαια , επικρατώντας με 0-1 της Δόξας Πειραιά .

Το παιχνίδι κρίθηκε στο 11’ με πέναλτι που καταλογίστηκε σε ανατροπή του Χαλικιά από τον γκολκίπερ Παγώνη και μετέτρεψε σε γκολ ο Μακαρονάς.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στην επανάληψη και ιδιαίτερα στο τελευταίο 15λεπτο που πίεσαν για την ισοφάριση , αλλά ο τερματοφύλακας Μακρής με υπέροχες επεμβάσεις κράτησε ανέπαφη την εστία του . Στο 92’ αποβλήθηκε ο Λαζόπουλος που αποκάλεσε « γελοίο »τον διαιτητή.

Σωστός ο διαιτητής Ορφανός

ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ: Παγώνης, Τσούλα( 77’ Δρόσος) , Νάκος( 70’ Κυριακού) , Κάρλες, Παπαϊωάννου Ι., Βεκρής ( 46’ Πικραμένος ) Καλύβας, Κουτσουράκης( 62’Ηλιόπουλος) Λαζόπουλος, Τσίτσης, Μαύρος

ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ : Μακρής, Πρελασάι, Κουκουλάς, Στόϊκου , Τριανταφύλλου, Μωυσιάδης Π., Δούφας, ( 91’ Μπαζίνας) Κασιαβός, Νίκας( 76’ Μωυσιάδης Κ.) Μακαρονάς( 84’ Χίου) Χαλικιάς Ε.( 88’ Καραμπετιάν)