Διαμαρτύρεται ο ΑΟ Κορυδαλλός για τη διαιτησία

Από το Δ.Σ του ΑΟ Κορυδαλλού εκδόθηκε η παρακάτω ανακοίνωση :

«Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΑΟ Κορυδαλλός, σε καμία περίπτωση μέχρι σήμερα δεν έχει κάνει καμία διαμαρτυρία για τις μέχρι στιγμής διαιτησίες της ομάδας μας παρόλο που έχουν χαθεί τρεις αγώνες από λάθη διαιτητών (περιλαμβανόμενου και του παιχνιδιού της Κυριακής). Σήμερα όμως αναγκάζεται να προβεί σε έντονη διαμαρτυρία κατά του άπειρου σε τέτοιους είδους αγώνες κ. Αλατσάκη και του έμπειρου κ. Περδικούρη που μεν ο πρώτος δεν καταλόγισε καθαρό πέναλτι υπέρ τις ομάδος μας στο 26’ ενώ ο δεύτερος ακύρωσε κανονικό γκολ του Τσιμιλιώτη σαν οφσάιντ στο 32’ και ενώ το σκορ ήταν 0-0. Όπως και για την κακή διαιτησία του 2ου ημιχρόνου κατά και των δύο ομάδων με αποκορύφωμα την μη αποβολή παίκτη μας στις καθυστερήσεις με 2η κίτρινη κάρτα. Ελπίζουμε η καθ’ όλα εξαίρετη επιτροπή διαιτησίας να κρίνει σωστά τον βαθμό δυσκολίας του κάθε παιχνιδιού καθώς έχουμε μπει στην τελική ευθεία του πρωταθλήματος και να μπαίνουν διαιτητές που μπορούν να αντεπεξέλθουν σε τέτοιου είδους παιχνίδια.»