Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Γαζής: Δεν ειχαμε τη συγκέντρωση που χρειάζονταν

Ανάμεικτα συναισθήματα άφησε στο τεχνικό επιτελείο του Παλαιού Φαλήρου το ισόπαλο αποτέλεσμα κόντρα στον Ιάσονα. Αυτό αποτυπώνεται και από τη δήλωση του τεχνικό της ομάδας, Γιάννη Γαζή, ο οποίος τονισε μετά το ματς:

Θεωρώ ότι ο Ιάσων ήταν καλύτερος στο πρώτο 25λεπτό και δίκαια βρισκόταν μπροστά στο σκορ.Εμείς δεν είχαμε την συγκέντρωση που χρειαζόταν το συγκεκριμένο ματς και λίγο έλειψε να μας στοιχίσει.Για να είμαι ειλικρινής το κλειδί του αγώνα όμως ήταν η απόκρουση του Καραμαλίγκα στο πέναλτι της αντίπαλης ομάδας στο τέλος του ημιχρόνου διότι σε εκείνο το σημείο του αγώνα εαν βρεθούμε πίσω στο σκορ με 3-1 νομίζω ότι δεν γυρνάει το συγκεκριμένο ματς.Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την θέληση και τον ζήλο που δείχνουν σε κάθε ματς και να τονίσω ότι είναι μαχητές και τους αξίζουν πολλά μπράβο.Πήραμε έναν σημαντικό πόντο και συνεχίζουμε την μάχη μας για την άνοδο του Παλαιου Φαληρου στην μεγάλη κατηγορία της Αθήνας.Τώρα όσο αφορά την επόμενη αναμέτρηση με την Ελευθερούπολη στην έδρα μας νομίζω ότι είναι μια πολύ δυνατή ομάδα με ισχυρή διοίκηση, αξιόλογο προπονητή και 5-6 έμπειρους ποδοσφαιριστές στο αθηναϊκό ποδόσφαιρο και θα πρέπει να προετοιμαστούμε όλη την εβδομάδα κατάλληλα για να πάρουμε το πιο σημαντικό τρίποντο της χρονιάς που θα μας φέρει πιο κοντά στο όνειρο μας.