Αστέρια Δραπετσώνας – Χαραυγή 0-1

Νικηφόρα πέρασε από την γειτονική Δραπετσώνα η Χαραυγή η οποία επικράτησε με 0-1 των Αστεριών και ξεκίνησε ιδανικά το πρωτάθλημα.

Το γκολ που χάρισε τη νίκη  στους φιλοξενούμενους πέτυχε στο   83’ο  Γρούνης που νίκησε τον έξοχο Βορρίση ο οποίος στο 75’ είχε ενεργήσει εκπληκτικά σε κεφαλιά του Ηλιόπουλου.

Οι Δραπετσωνίτες αγωνίστηκαν σε όλο το β΄ ημίχρονο με δέκα παίκτες αφού ο διαιτητής Ιωαννίδης Κ. απέβαλε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου τον Λύγκο με δυο κίτρινες κάρτες σε ένα λεπτό.

ΑΣΤΕΡΙΑ :Βορρίσης, Πετεινός( 70’ Ταμπουρατζής )  , Λύγκος, Χιώτης , Ρωμανάς, Λαγάνης, Αναγνώστη, Γεράρδης, Λιάγκος( 50’ Κιούρτ, 84’ Μπούτας )  Μουρτζούκος , Άλικα ( 46’  Σέφερος)

ΧΑΡΑΥΓΗ: Ροκανάς , Ξηρογιάννης, Δοξακόπουλος( 63’ Χουριέτ) , Αβανίδης, Τούρλος, Μιφτάρι( 68’ Χριστοδούλου)  , Φασιλής, Ζιούπα( 93’ Ιωάννου)  Γρούνης( 90’ Πρελασάι)  , Ηλιόπουλος, Πεκόφ