Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Αρμενική – Νέοι Δραπετσώνας 3-2

Πολύτιμη νίκη για την Αρμενική στο 94’ με 3-2 επί των Νέων Δραπετσώνας σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Όλα έγιναν στο β’ ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ σε 53’ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Ντερκρικοριάν. Οι Δραπετσωνίτες που έχασαν πέναλτι στο 55’ με τον Γιώργο ( άουτ) ισοφάρισαν στο 79’ με αυτογκόλ του Τζοτζόκου.

Η Αρμενική πήρε και πάλι προβάδισμα με τον Αθανασίου στο 83’ ,αλλά η «απάντηση» των Νέων ήταν άμεση με τον Οστά Χασάν στο 84’. Όμως ο Εγκιάν στις καθυστερήσεις(94’) έδωσε τη νίκη στην Αρμενική την δεύτερη της ομάδας στο φετινό πρωτάθλημα.

Σωστός ο διαιτητής Δαμιανάκης

ΑΡΜΕΝΙΚΗ : Λαγκαδίτης, Γαλάνης, Γκάρας, Συρίγος, Ατματσίδης, Εγκιάν, Αθανασίου, Χαϊντάρασι, Βαλσαμακης 9 76΄Τζοτζόκος) Τομαράς( 91’ Νόσης) Ντερκρικοριάν

ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ : Ζερβάκος, Τσίμπος, Λαόσογλου( 22’ λ.τρ Γιατσάι, 68’ Καρπούζης Φίτσο, Μπάρκα, Μούτσα, Σαρηγιαννάκης Π. , Οστά Χασάν, Τσελέπης Σ., Γιώργο, Τσελέπης Α.