6ος Όμιλος

Αποκλεισμός για Λουτράκι

Αποκλείστηκε από το Κύπελλο ΕΠΣ Κοριθνίας το Λουτράκι που γνώρισε την ήττα στην παράταση με 3-4 από την Κόρινθο 2006.

Αναλυτικά, το φιλμ του αγώνα

Έναρξη του αγώνα. Στη σέντρα οι οράνιε.

3ο λεπτό. Πρώτη επίσκεψη των φιλοξενούμενων στην εστία των οράνιε. Ο Χατζησοφρωνίου θα προσπαθήσει να συνεργαστεί με τον Χουσελά, αλλά ο Τσάκας θα απομακρύνει σε πλάγιο.

4ο λεπτό. Ωραία πάσα του Σιώκου στον Τσάκα που μπήκε μέσα στην περιοχή από πλάγια, αλλά η σέντρα του πέρασε ανεκμετάλλευτη.

5ο λεπτό. Μπαλιά του Δημητριάδη στον Χρυσαφίδη που δεν θα βρει τη μπάλα μέσα στην περιοχή και ο Τσορμπατζίδης θα απομακρύνει.

7ο λεπτό. Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Χουσελά να γίνεται αποδέκτης της πάσας του Δημητριάδη, αλλά ο Τάφας θα νικήσει τον επιθετικό των γηπεδούχων στο τετ α τετ.

8ο λεπτό. Μεγάλη ευκαιρία και για τους οράνιε με τον Γούλα να φεύγει μόνος του στην πλάτη της άμυνας, να περνάει τον Κόντη, αλλά να καθυστερεί και ο Κόντης να προλαβαίνει το πλασέ του Γούλα πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα.

10ο λεπτό. Ο Σιώκος βγάζει μόνο του τον Γεωργίου απέναντι στον Κόντη, αλλά ο τερματοφύλακας των κιτρινόμαυρων θα προλάβει και πέφτοντας στα πόδια του επιθετικού των οράνιε θα μπλοκάρει.

12ο λεπτό. Μακρινό σουτ του Αράπογλου, κανένα πρόβλημα για τον Τάφα που θα μπλοκάρει.

19ο λεπτό. Πρόβλημα για τους οράνιε με τον Γιάννη Γωνιάδη να έχει τραυματιστεί και να ζητάει αλλαγή. Σηκώθηκε για ζέσταμα ο Βασίλης Δαλκαφούκης.

21ο λεπτό. Ωραία συνεργασία Σιώκου, Γούλα και Λευτέρη Στασινόπουλου, με τον τελευταίο όμως να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ μέσα στην περιοχή του Κόντη.

23ο λεπτό. Γκολ! Με δέκα παίκτες (προσωρινά) οι οράνιε ανοίγουν το σκορ. Πανέμορφος συνδυασμός Τσάκα και Γεωργίου από τα πλάγια, απέφυγαν τέσσερις παίκτες, το γύρισμα του Τσάκα στο σημείο του πέναλτι και το πλασέ του Γούλα για το 0-1.

24ο λεπτό. Ο Δαλκαφούκης στη θέση του τραυματία Γωνιάδη.

29ο λεπτό. Κόρνερ για τους γηπεδούχους, η κεφαλιά του Δημητριάδη πολύ άστοχη, ψηλά, πάνω από τα δοκάρια του Τάφα.

30ο λεπτό. Κίτρινη κάρτα στον Γιώργο Γούλα.

32ο λεπτό. Νέος συνδυασμός Τσάκα – Γεωργίου, αλλά το σουτ του επιθετικού των οράνιε από το ύψος της μεγάλης περιοχής θα απομακρυνθεί από τον Κόντη.

35ο λεπτό. Εκτέλεση φάουλ του Αράπογλου από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα θα φύγει άουτ δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τάφα.

36ο λεπτό. Μακρινό βαθύ γέμισμα από τον Τριμπόνια προς την περιοχή των οράνιε, ο Χρυσαφίδης θα πάρει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα θα φύγει ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Τάφα.

41ο λεπτό. Πέναλτι για τους οράνιε.

42ο λεπτό. Γκολ! 0-2 οι οράνιε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λευτέρη Στασινόπουλου.

Ο Δαλκαφούκης απέφυγε πολύ ωραία δύο αντιπάλους και έβγαλε την κάθετη πάσα στον Στασινόπουλο με τον Κόντη να ανατρέπει τον μέσο της ομάδας μας.

45ο λεπτό. Δύο βίαια μαρκαρίσματα σε Γεωργίου και Γούλα μένουν ατιμώρητα, και ο κ. Τσιγαράς σφυρίζει τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Έναρξη του δεύτερου μέρους.

46ο λεπτό. Επικίνδυνο γύρισμα του Αράπογλου από πλάγια, ο Τάφας θα μπλοκάρει προ του Χρυσαφίδη.

50ο λεπτό. Κίτρινη κάρτα για τον Γεωργίου.

54ο λεπτό. Αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Μαγγίνα στη θέση του Γκουριώτη.

55ο λεπτό. Γκολ για τους γηπεδούχους που μειώνουν το σκορ. 1-2. Σκόρερ ο Αράπογλου με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

57ο λεπτό. Κίτρινη κάρτα για τον Τζανέτο.

58ο λεπτό.  Μεγάλη ευκαιρία για τους οράνιε με τον Γεωργίου να στρώνει μέσα στην περιοχή στον Στασινόπουλο και τον Κόντη να αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ.

59ο  λεπτό. Αλλαγή για τους οράνιε με τον Βοϊδήλα να περνάει στη θέση του Πετρίδη.

60ο λεπτό. Γκολ! Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Δαλκαφούκη έτρεξε σχεδόν το μισό γήπεδο, πέρασε τον Μαυρέλη και απέναντι στον Κόντη πλάσαρε εύστοχα για το 1-3.

61ο λεπτό. Ο Τζανέτος στη θέση του Χρυσαφίδη.

66ο λεπτό. Γύρισμα του Αράπογλου, σουτ στην κίνηση από τον Δημητριάδη άουτ.

68ο λεπτό. Αλλαγές για τις δύο ομάδες. Παππάς στη θέση του Τσάκα και Λύγκος στη θέση Δημητριάδη.

69ο λεπτό. Γκολ. Μειώνουν ξανά οι γηπεδούχοι με κεφαλιά του Μαγγίνα μετά από εκτέλεση κόρνερ.

71ο λεπτό. Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Σμύρνης στη θέση του Χουσελά.

77ο λεπτό. Κίτρινη κάρτα στον Σιώκο.

81ο λεπτό. Κίτρινη κάρτα στον Λ.Στασινόπουλο.

82ο λεπτό. Ο Ζερβός θα περάσει στη θέση του Γεωργίου.

89ο λεπτό. Κίτρινη κάρτα στον Τσώκο.

91ο λεπτό. Ισοφαρίζουν οι γηπεδούχοι στο 91ο λεπτό με νέα κεφαλιά του Μαγγίνα μετά από εκτέλση φάουλ από πλάγια.

92ο λεπτό. Κίτρινη κάρτα στον Ζερβό.

95ο λεπτό. Λήξη του αγώνα. Πάμε για παράταση. Πολλά τα παράπονα από τους οράνιε στο διαιτητή της συνάντησης κ. Τσιγαρά.

Ξεκινάει η παράταση.

3ο λεπτό. Φάουλ του Τζανετή, η μπάλα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τάφα.

5ο λεπτό. Σουτ από το ύψος της περιοχής του Βοϊδήλα, η μπάλα ψηλά άουτ πάνω από τα δοκάρια του Κόντη.

7ο λεπτό. Μπαλιά τρύπα του Γούλα στον Σιώκο πρόλαβε την τελευταία στιγμή ο Κόντης και μπλόκαρε.

8ο λεπτό. Άλλο ένα βαθύ γέμισμα από την άμυνα των γηπεδούχων, ο Αράπογλου θα κερδίσει την πρώτη μονομαχία και ο Λύγκος με σουτ θα κάνει το 4-3!

15ο λεπτό. Στο έδαφος ο Ντερτιλής μετά από φάουλ του Βάσου. Προσωρινή διακοπή στον αγώνα. Με φορείο θα αποχωρήσει ο αμυντικός των οράνιε.

Με 10 παίκτες οι οράνιε έως το τέλος της αναμέτρησης, αφού ήδη έχουν γίνει και οι τέσσερις αλλαγές. Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τους οράνιε στη σημερινή αναμέτρηση.

Ημίχρονο στην παράταση.

107ο λεπτό. Σουτ του Βάσου από πλάγια θέση, η μπάλα άουτ.

108ο λεπτό. Ο Αράπογλου μπήκε από πλάγια με΄σα στην περιοχή, αλλά από πλάγια θέση πλάσαρε άουτ.

109ο λεπτό. Ο Γούλας μέσα στην περιοχή από πλάγια, σουτ άουτ.

110ο λεπτό. Ο Κόντης θα βγει από την περιοχή του και θα διώξει με τα πόδια μπροστά από τον Βοϊδήλα.

118ο λεπτό. Οι οράνιε πιέζουν -αν και με 10 παίκτες- , οι γηπεδούχοι βγήκαν στην κόντρα και ο Λύγκος απέναντι στον Τάφα πλάσαρε άουτ.

120ο λεπτό. Λήξη του αγώνα.

ΚΟΡΙΝΘΟΣ 2006: Κόντης, Τριμπόνιας, Γκουριώτης, Τζανετής, Μαυρέλης, Αράπογλου, Χουσελάς, Χατζησοφρωνίου, Χρυσαφίδης, Δημητριάδης, Βάσος.

ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ (Δημήτρης Νούλας-Σωκράτης Πέτρου) Τάφας, Τσώκος, Τσάκας, Ντερτιλής, Τσορμπατζίδης, Σιώκος, Γούλας, Πετρίδης, Γεωργίου, Στασινόπουλος Λ., Γωνιάδης (24′ λ.τρ. Δαλκαφούκης).