Αμπελακιακός – ΑΕ Περάματος 5-0

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν το παιχνίδι του Αμπελακιακού με την ουραγό ΑΕ Περάματος , όπου οι Σαλαμίνιοι επικράτησαν με 5-0. Στο α΄μέρος οι γηπεδούχοι σημείωσαν δυο γκολ σε ένα λεπτό . Το σκορ άνοιξε στο 20’ ο Σερμανάι με εύστοχο κτύπημα πέναλτι που καταλογίστηκε σε ανατροπή του Σταφσουλάι από τον Ζαχαρόγλου. Στην αμέσως επόμενη φάση ( 21’) ο Σταφσουλάι «ζευγάρωσε » τα τέρματα της ομάδας του. Στην επανάληψη ο Αμπελακιακός διεύρυνε τη νίκη του σημειώνοντας τρία ακόμα τέρματα . Ο Ράμα στο 68’ πέτυχε το τρίτο τέρμα της ομάδας του για να «κτυπήσουν » και πάλι ο Σερμανάι στο 71’ και ο Σταφσουλάι στο 89’ για δεύτερη φορά . Στο 76’ αποβλήθηκε για εξύβριση του διαιτητή ο Κουλουριώτης που είχε μπει σαν αλλαγή τέσσερα λεπτά νωρίτερα. Καλός ο διαιτητής Κουζούμης.

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ : Καρνέσης, Κουσουρής, Τρικαμηνάς, Φασουλής, Χαλούλος, Σγούρδας( 30’λ.τρ. Ντόνη) , Τσαγκάρης ( 76’ ζώτο) Κοκλιώτης( 75’ Γεωργαντόπουλος) , Κρούτι( 60’Ράμα) , Σελμανάι, Σταφσουλάι. ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ: Ανδρεάδης, Ζαχαρόγλου( 85’ Μπέκας) Μάνδυλας( 72’ Κουλουριώτης) Βιδάλης, Κουτσογιαννόπουλος, Βοριάς, Στάης Λαθούρης, Πατουλιάς( 78’ Περράκης) Ντέμα, Δαβιδάκης( 62’Ρουσίδης)