Ακράτητος- ΠΑΟΚ Μάνδρας 3-1

Ένας ψυχωμένος Ακράτητος στο δεύτερο ημίχρονο αν και έπαιζε με δέκα από το 54’ κατάφερε να επικρατήσει του μαχητικού ΠΑΟΚ Μάνδρας με 3-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 41’ με τον Κοπαλά, αλλά στην επανάληψη εμφανίστηκαν αγνώριστοι. Ο Ακράτητος ισοφάρισε άμεσα με τον Σερέρπα(49’) και στο 54’ έμεινε με δέκα λόγω αποβολής του Κουκούλη με δεύτερη κίτρινη. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα οι γπηεδούχοι πήραν για πρώτη φορά το προβάδισμα με εκτέλεση φάουλ του Σερέπα στο 58’, για να σφραγίσει το «τρίποντο» στο 94’ ο Παρασίδης.

Πολύ καλός ο διαιτητής Φίτσας.

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ: Ξενάκης, Ρόδης Δ.(53’ Χριστόπουλος), Σιακαβάρας, Ρόδης Λ., Νομικός, Παρασόδης, Καπουράνης(46’ Μανασίδης), Κουκούλης, Τσιγγόπουλος(72’ Λιόλιος), Βασιλείου(84’ Σφακιανάκης), Σερέπας.

ΠΑΟΚ: Τσαπάρας, Κακοσίμος Ε., Πλάτανος, Δρούγος, Πέτρου(44’λ.τρ. Πετσίτης), Βόγκας(71’ Αθανασίου), Κοπαλάς, Μαντζιούρας, Ριζάι, Κακοσίμος Γ.(63’ Λιάσκος), Λόλι(81’ Δούκας).