7ος Όμιλος

Αιολικός-Πανθηραϊκός 1-1

Αν και έφτασε πολύ κοντά στη νίκη, η ομάδα του Πανθηραϊκού αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 απέναντι στον Αιολικό στη Μυτιλήνη, δεχόμενη την ισοφάριση στο 92ο λεπτό του παιχνιδιού.

Στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι φάνηκαν πιο απειλητικοί, όσες φορές όμως δημιούργησαν κάποια ευκαιρία, ο Αθανασίου ήταν εκεί για να αποσοβήσει τον κίνδυνο. Με το πέρασμα του χρόνου η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της και έφτασε πολύ κοντά στο γκολ στο 16′, όμως το δυνατό σουτ του Γκίκα βρήκε στο δοκάρι της εστίας του Γιώτα. Τελικά, ο Πανθηραϊκός έφτασε στο γκολ στο 36′, με τον Γκίκα να υποδέχεται τη μπάλα μετά από βαθιά μπαλιά και να νικά τον αντίπαλο τερματοφύλακα γράφοντας έτσι το 0-1. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας έλεγξε το παιχνίδι και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τον αντίπαλο, ενώ είχε και δεύτερο δοκάρι στο ματς αυτή τη φορά με τον Κεφαλά. Στο 84′ όμως ο Συνολάκης δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα και έτσι στα τελευταία λεπτά η ομάδα μας αγωνίστηκε με αριθμητικό μειονέκτημα. Τελικά, στο 92′ ο Αιολικός έφτασε στην ισοφάριση με σουτ του Κριπιντίρη.

Συνθέσεις:

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Κ. Ψυρόπουλος): Γιώτας, Νυφαδόπουλος, Κρητικός (63′ Λαλάς), Τάχιας, Κριπιντίρης, Καδής (83′ Καπταγιάννης), Κεσίδης, Λαμπράκης, Παληγεώργος, Μπουρούς, Χρήστου

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ (Α. Σκέντζος): Αθανασίου, Ζέλιος, Μπιρμπίλι, Μπίρης, Λούκα, Φύτρος, Κεφαλάς, Μάνιας (89′ Καμπόσος), Συνολάκης, Ντούμος, Γκίκα