ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα : «Μαγική εικόνα το σκορ . Τσάμπα ήττα »

Για την ήττα από τον Παννεαπολικό η ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα εξέδωσε την παρακάτω ανακοίνωση: Μαγική εικόνα το σκορ… τσάμπα ήττα με 2-0 σε ένα παιχνίδι που η ομάδα μας ήταν καλύτερη συνολικα και ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μονόλογος για την ομάδα μας..!Στο πρώτο ημίχρονο οι 2 ομάδες είχαν και οι 2 φάσεις για γκολ. Η ομάδα μας βέβαια δεν ήταν καλή αγωνιστικά όσο μπορεί να παίξει. Ο Παννεαπολικός ευτύχησε να σκοράρει με μακρινή εκτέλεση φάουλ και ενώ ο γκολκίπερ της ομάδας μας έφτιαχνε ακόμα το τοίχος ο διαιτητής που δεν έβλεπε σφύριξε την εκτέλεση .Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν πολύ καλύτερη… Και είχε κλείσει τον αντίπαλο στην περιοχή του σε όλη την διάρκεια έχασε αρκετές ευκαιρίες για γκολ αλλά δυστυχώς από ατομικό λάθος σε μια ανύποπτη φάση δέχτηκε ένα φθηνό γκολ και έτσι ήρθε το τελικό σκορ. Δυστυχώς οι παίκτες μας σπατάλησαν ένα πρώτο ημίχρονο και κάποια ατομικά κυρίως λάθη πρέπει να διορθωθούν άμεσα από όλους. Συνεχίζουμε την σκληρή δουλειά… ήμαστε μία νέα ομάδα κ θέλει χρόνο… το γνωρίζουμε και ξέρουμε πόσο ψηλά μπορεί να φτάσει αυτή η ομάδα γιατί υπάρχει ικανός προπονητής, δυνατή σοβαρή διοίκηση, πολύ ταλέντο, ποιότητα, αξία και υλικό μα πάνω από όλα αυτή η ομάδα είναι οικογένεια. Ευχαριστούμε την ομάδα του Παννεαπολικού για την φιλοξενία.»