Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Αήττητος…και με Αχιλλέα 5-1 στα Σπάτα

Ακόμη μια νίκη που θα τον οδηγήσει στην Γ’ Εθνική πραγματοποίησε ο Αήττητος Σπάτων καθώς επικράτησε εύκολα του Αχιλλέα Κ. Αχαρνών με 5-1.

Η ομάδα του Πάρη Κωνσταντακόπουλου ξεδιπλώνοντας τις ποδοσφαιρικές τις αρετές  κατά διαστήματα στο ματς, ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια όταν στο πρώτο κιόλας λεπτό ο Σέλβια με ατομική ενέργεια σημείωσε το 1-0. Στο 10’ ο Σκούμας με κεφαλιά πραγματοποίησε το 2-0 και τον Αχιλλέα να δείχνει τουλάχιστον στο σημείο αυτό αντανακλαστικά και να μειώνει σε 2-1 με φάουλ του Αραμπατζή τέσσερα λεπτά αργότερα. Λίγο πριν το σφύριγμα του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Αλιμπά για το 3-1.

Το 4-1 διαμορφώθηκε στο 58′ με ωραίο σουτ του Αλεξίου και στο 81′ ο Λύγκος σκόραρε για το τελικό 5-1.

Διαιτητής ήτασν ο  Πανούτσος

ΑΗΤΤΗΤΟΣ: Κύρκος, Αλεξίου, Τσέπας, Λαλαούνης, Βιδάλης (50′ Μωυσιάδης), Αλιμπάς, Αρκουμάνης (71′ Λαζάρου), Σέλβια (64′ Κοσμάς), Λύγκος, Γκούμας, Σκούμας.

ΑΧΙΛΛΕΥΣ: Τόλιας, Καραγιαννίδης, Σιαδήμας, Καραπαναγιώτης, Γεωργίου (46′ Θεοδώρου), Μπούσκος, Αραμπατζής (64′ Σάλαρι), Αγγελόπουλος (70′ Αγγελιδάκης), Μαραντίδης, Σταματόπουλος, Τσαλιαγκός.