Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Ήττα για τον Πυρρίχιο…

Με ήττα ξεκίνησε τις φετινές υποχρεώσεις τoυ Πυρρίχιου,καθώς στο πρώτο επίσημο παιχνίδι για την πρώτη φάση του κυπέλλου Ε.Π.Σ.Δ.Α. ηττήθηκε με 0-1 από τους Ερασιτέχνες του Θρασύβουλου.Το πρώτο ημίχρονο κύλισε χώρις καμία αξιοσημείωτη ευκαιρία για τις δύο ομάδες καθώς αμφότεροι είχαν ως στόχο το μηδέν στην άμυνα.Στο 54ο λεπτό ο Θρασύβουλος προηγήθηκε με γκόλ του Τσάκονη,ο οποίος μετά από σέντρα από τα δεξιά,πήρε την κεφαλιά διαμορφώνοντας το τελικό 0-1.Οι γηπεδούχοι μετά από εκείνο το λεπτό πήραν τα πάνω τους, χωρίς ομώς να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Πυρρίχιος: (Ρενιέρης): Βρώτσος,Χαλκίδης,Μερκάι,Παντελής,Ασλανίδης,

Μαυροδόντης (74′ Κουρτσανίδης),Χαριτίδης,Τσιλινκερίδης,Σεμερτζίδης (52′ Σημεωνίδης),Παπαδόπουλος,Μούτσο (88′ Φωτιάδης)

Ερασ. Θρασύβουλου: (Jevtovic) Πήδουλας,Γκέκας(61’Λύτρας),Τοτονίδης,Κωνσταντινίδης,Κούρτης,Vulka