Uncategorized

Ήττα για την Ένωση Ερμιονίδας

“Κακός δαίμονας” ο Πορτοχελιακός για την Ένωση Ερμιονίδας.

Με εμφανή τα σημάδια της κούρασης από τους συνεχόμενους φιλικούς αγώνες κάθε Τετάρτη -Κυριακή η Ένωση Ερμιονίδας έχασε με σκορ 0-2 από την ομάδα του Πορτοχελιακού στο γήπεδο της Ερμιόνης . Ο Γιάννης Δουβίκας ξεκίνησε τον αγώνα αφήνοντας στον πάγκο κάποιους από τους βασικούς ποδοσφαιριστές του όπως είναι ο Στάικος, ο Δερμιτζάκης , ο Τζώρτζης , ο Cojocaru για να πάρουν κάποιες ανάσες.

Το σκορ για τον Πορτοχελιακό άνοιξε στο 23 ο Χριστόπουλος με πέναλτι ύστερα από χέρι του Λαμπρούση μέσα στην περιοχή και στο 70 λεπτό περίπου ο Ψύλλας σε μια αντεπίθεση έκανε το 0-2.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ Λάμπρου, Τζιέρης, Μπούρας, Κάντιας, Λαμπρούσης, Κωνσταντινίδης, Τσολακούδης, Μαναριώτης, Κέλλυ, Σωπιάδης, Κούσης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν : Στάικος, Τζώρτζης, Δερμιτζάκης, Μενίκου, Cojocaru , Στεργίου και Μπραδήμας.