Ήττα από Αετό Κορυδαλλού για Αττικό – Συνεχίζονται οι μεταγραφές

Το τέταρτο φιλικό προετοιμασίας του έδωσε ο Αττικός το Σάββατο κόντρα στον Αετό Κορυδαλλού, όπου ηττήθηκε 4-1 και έδειξε ότι χρειάζεται ενίσχυση. Η ομάδα του Σπύρου Παπακανέλλου ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι, αλλά ένα ξέσπασμα των ‘κιτρινόμαυρων’ από το 15′ έως το 30′ τους έδωσε προβάδισμα με 3-0. Μάλιστα, δύο λεπτά μετά το 1-0 (17′) ο Αργυρόπουλος απέκρουσε πέναλτι, δείχνοντας ότι οι ‘πράσινοι’ δεν ήταν στην καλύτερη μέρα τους από νωρίς. Στην συνέχεια και το 30′, ο Κοτούλιας, απλά, μείωσε από κοντά έπειτα από ασταθή επέμβαση του αντίπαλου τερματοφύλακα. Έτσι, οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν σταδιακά, ανέβασαν στροφές στην επανάληψη, αλλά δεν γλίτωσαν το γκολ στο 63′ από εκτέλεση φάουλ για το τελικό 4-1 απέναντι σε έναν πολύ καλό Αετό.

Συνεχίζονται οι μεταγραφές – Κοιτούν τρεις θέσεις

Ο Σεπτέμβρης μπήκε, αλλά ο έμπειρος τεχνικός δεν σταματάει την αναζήτηση παικτών. Ο κ. Παπακανέλλος θέλει να δημιουργήσει ένα αξιόμαχο και σκληροτράχηλο σύνολο, το οποίο θα σταθεί με αξιώσεις στην Α’ Αθηνών και θα παραμείνει εκεί. Για αυτό τον λόγο, συνεχίζει να κοιτάει και να ψάχνει ποδοσφαιριστές που αγωνίζονται στην θέση του επιτελικού μέσου ή εξτρέμ ή σέντερ φορ. Το επόμενο φιλικό είναι προγραμματισμένο για αύριο (2/9) κόντρα στα Πατήσια στο γήπεδο Ρουφ.