Άνετη Νίκη για ΑΕ Νίκαια με 7 – 2 επί του Σοφικου

Σε φιλικό αγώνα στο Σοφικό όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της η ΑΕ Νίκαια νίκησε με το ευρύ σκορ 7 – 2 την τοπική ομάδα του Σοφικού που αγωνίζεται στην Α κατηγορία  Κορινθίας.

Καταιγιστική η ομάδα της Νίκαιας από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό δεν άφησε περιθώρια την φιλότιμη αντίπαλο της να αντιδράσει. Ο τεχνικός της ομάδας Μανώλης Βεριγος χρησιμοποίησε όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στην διάθεσή του (εκτός από Σιδέρη Κ. και Πουλή που αν και βρίσκονται στο Σοφικό  ακολουθούν ατομικό πρόγραμμα αποκατάστασης από παλιούς τραυματισμούς τους).

Αγωνίστηκαν οι Μακρης.Σπηλιος.Φυπε.Δασκαλακης.Παπαδοπουλος.Καλογηρου.Ερρικος.Αθανασοπουλος.Μιχαηλ.Γιουβανελλης,Γκαμπια.

στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Μαχαιρας. Χρηστο. Βαλσαμακης. Γκομινης. Μουστακας.Ραπτης. Χερμαν.

Τα γκολ για την ιστορία σημείωσαν οι Γκάμπια 2 Μιχαήλ 2 Ερρίκος με πέναλτι. Βαλσαμάκης και Χρήστο.