Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Φιλική νίκη 3-1 ο Ελευσινιακός

Χρ. Ντάρδα

Τέσσερα γκολ και καλό θέαμα για ένα ημίχρονο παρακολούθησαν οι θεατές του φιλικού αγώνα ΠΑΣ Ελευσινιακού –ΠΑΟΚ Μάνδρας που διεξήχθη σήμερα Κυριακή 11/9 στο «Γ. Ρουμελιώτης» και έληξε με 3-1 υπέρ των γηπεδούχων.

Ο ΠΑΟΚ Μάνδρας στάθηκε καλά στο γήπεδο και δείχνει ότι θα πρωταγωνιστήσει στο πρωτάθλημα της Β ΕΠΣΔΑ.

Στο 15’ ο Τσεκάϊ από καλή θέση δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

Στο 17’ ΄ο Παπακωσταντίνου από κοντά έκανε το 0-1 για τον ΠΑΟΚ Μάνδρας.

Στο 22’ από υπέροχη ενέργεια του ΤσεκάΪ ο Λελούδας επιχείρησε δυνατό σουτ και η μπάλα βρήκε στη συμβολή των δοκών.

Στο 23’όμως ο Τσεκάϊ με σουτ από την περιοχή έφερε το παιχνίδι στα ίσα κάνοντας το 1-1.

Στο 42΄ μετά από φάουλ του Λελούδα, ο Βούκα με γυριστή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Τσέπερη διαμορφώνοντας το τελικό σκορ του πρώτου ημιχρόνου 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινα πολλές αλλαγές και ο ρυθμός έπεσε.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Λελούδας με σουτ.

Ελευσινιακός: Πορανίδης, Νεανίδης, Τσιανάκας, Ευσταθιάδης, Λιαηλίας, Πανιτσίδης, Βούκα, Σιδηρόπουλος, Τσεκαϊ, Λελούδας, Χάντης Π.

Έπαιξαν ακόμα : Ντακόλιας, Ιωακειμίδης, Σκάρτσος, Αδάμ, Θεοδωρόπουλος, Στάθης, Λιναρδάκης, Κώτσης, Μπαξεβάνος, Χάντης, Πιπινόπουλος.

ΠΑΟΚ Μάνδρας: Τσέπερης , Κοπαλάς, Πέτρου, Διολέτης, Κανάκης, Μαρούγκας, Αθανασέλης, Καζατζίδης, Θεοδωρόπουλος Λίγκος, Παπακωσταντίνου.

Έπαιξαν ακόμα : Δεσπινιώτης, Πέππας, Αντωνίου, Αργυρίου, Ρόκας, Κιουρτσίδης, Καναβός, Στύλλα, Μιρσιλόγλου, Τσιανάκας, Αγελόπουλος, Στύλλα Ε.