Τριάρα ο Ηρακλής Ελευσίνας στο Πανόραμα(φωτό)

Στο β ημίχρονο καθάρισαν οι Ελευσίνιοι

Την καλή του φορεσιά έβαλε στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής Ελευσίνας και μετέτρεψε το εις βάρος του 0-1 σε 3-1.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν μέτριοι με τον Εθνικό Πανοράματος να πατάει καλύτερα στο γήπεδο και να παίρνει προβάδισμα στο σκορ με τον Δανιγγέλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής Ελευσίνας ανέβασε ταχύτητα και στο 57΄ο Καρκαμπάτσης έπιασε σουτ στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Παπαδόπουλος σημείωσε το 1-1.

Στο 63΄ οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 2-1 με εκτέλεση πέναλτι του Δρούγου ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο 93΄ο Παροτσίδης με ωραία ατομική ενέργεια διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Στο 87΄αποβλήθηκε ο Μπασέτας με δεύτερη κίτρινη ενώ λίγο νωρίτερα στο 80΄αποβλήθηκε για διαμαρτρία ο προπονητής του Εθνικού Πανοράματος, Κατσαβός.

Καλή η διαιτησία των Χατζή -Λουρμπέα- Φαρμάκης

ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ: Τσαλκιτζίδης, Αξιώτης, Λένα, Δρούγος, Θεοδοσίου (61΄Σολάκου), Καρκαμπάτσης, Μεχμέτογλου, Παπαδόπουλος, Παροτσίδης, Μονέ (46΄λ.τρ Μουατζίρης), Μπασέτας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ: Κούλης, Κατσαρός, Βασιλόπουλος, Σούλος, Λούφι, Λευκόπουλος ( 73΄Δούμας), Πεϊδης (Παπαδόπουλος), Κούρτης (23΄Βούσνας), Δανιγγέλης, Χαραλάμπους, Σκαματζούρας.

Ρεπορτάζ: Λάμπρος Πέγκος