Uncategorized

Συντριβή του Βύζα στην Θήβα με 3-0…

Η Θήβα παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο επικράτησε του Βύζαντα Μεγάρων με 3-0.

Οι παίκτες του Αντώνη Αυλωνίτη στάθηκαν σαν ίσος προς ίσον απέναντι σε ένα αντίπαλο δυο κατηγορίες παραπάνω και ικανοποίησε τους φιλάθλους της.

Αντίθετα ο Βύζας για ένα ακόμα παιχνίδι απογοήτευσε με την εμφάνισή του αφού δεν παρουσίασε τίποτα το αξιόλογο. Θα πρέπει ο προπονητής Ηλίας Φυντάνης να ψάξει να βρεί τι φταίει για να μπορέσει στην συνέχεια να ορθοποδήσει η ομάδα τώρα που είναι νωρίς.

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ

Στο 6’σέντρα του Καρακώστα ο Νταλάκας δεν μπόρεσε χάνοντας σίγουρο τέρμα.Εννέα λεπτά αργότερα ο Τσέλος έδωσε στον Καρακώστα το σούτ απέκρουσε ο Μιχελής. Στην συνέχεια ο Ουαταρά έβγαλε την σέντρα ο Μωυσίδης έπιασε το σούτ άουτ. Δύο λεπτά αργότερα δυνατό σούτ του Κωτσαλά απέκρουσε ο Μιχελής.Στο 40’ύστερα από ολέθριο λάθος της άμυνας του Βύζα ο Νταλάκας με σούτ 1-0.

Στο 50′ ο Καρακώστας με απευθείας φάουλ έσειλε την μπάλα στα δίκτυα του Μητρογιάννη 2-0. Στην συνέχεια κόρνερ του Κοψαράκη ο Ευθυμίου με κεφαλιά πέτυχε το 3-0.

Διαιτητής Μιχαηλίδης Βοηθοί:Φλώτσιος-Τελκής(Βοιωτίας)