Στο τέλος η Νίκη Ρέντη 2-1 την Θύελλα Μοσχάτου..

Στο 90′ με γκολ του Νεοφώτιστου η Νίκη Ρέντη επιβλήθηκε της Θύελλας Μοσχάτου με 2-1 και ελπίζει βάσιμα στη σωτηρία της .

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 43’με αυτογκόλ του Σαραντάκη . Είχε προηγηθεί σουτ του Κόντου στο οριζόντιο δοκάρι.

Η Θύελλα ισοφάρισε στο 51′ με τον Γεωργίου , αλλά στο τέλος δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα.

Το παιχνίδι «σημαδεύτηκε » από τέσσερις αποβολές . Στο ημίχρονο είδε την κόκκινη κάρτα ο Κόντος που επιχείρησε να δώσει κεφαλιά σε αντίπαλο.

Οι Ρεντιώτες έμειναν με εννιά στην επανάληψη λόγω αποβολής του Κατσίκη( 2η κίτρινη) , για να ..ισοφαρίσει η Θύελλα με τους Γεωργίου 73′ και Τάνκου 80′ που πήραν κι αυτοί τον δρόμο για τα αποδυτήρια με δυο κίτρινες κάρτες .

Πολύ καλή η διαιτησία της Λαμπαδαρίου.

ΝΙΚΗ Ρ.: Ντόντι, Κατσίκης, Χουτζιούμης( 68΄Χατζηγεωργίου,89′ Πετρίδης) Τσιρογιάννης Β., Πηλιούρης, Φακίνος, Κόντος, Τσιρογιάννης Α., Μάλαμας, Δασκαλάκης, Νεοφώτιστος.

ΘΥΕΛΛΑ : Ζώης, Τάνκου, Σαραντάκης, Ηρειώτης, Ματζιώκας., Μανιάτογλου, Μαματζάκης, Γεωργίου, Ντρίο( 46’΄Αναγνωστόπουλος) Νικολόπουλος( 46′ Ηλιόπουλος) Λαμπρογιώργος