stoplekto

Σήμερα(17/9) η κλήρωση των πρωταθλημάτων και της Γ’ φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πειραιά

Σήμερα(17/9) η κλήρωση των πρωταθλημάτων και της Γ’ φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πειραιά

Σήμερα 17 Σεπτεμβρίου και ώρα 18.30 στην αίθουσα «LAMPIRIS GARDEN» – Λεωφόρος Δημοκρατίας( γέφυρα ΟΛΠ)& Π. Νικολαΐδη – στο Nέο Ικόνιο Περάματος, θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση των αγωνιστικών προγραμμάτων  Α΄ Β΄ Γ΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας καθώς επίσης και η κλήρωση των αγώνων της  Γ΄ Φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Πειραιά.

 

Αναλυτικά ο διαχωρισμός των ομίλων στην Α’ και Β’ Κατηγορία, έτσι όπως προέκυψαν από την κλήρωση της 3ης Σεπτεμβρίου:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1Ος ΟΜΙΛΟΣ: Αμφιάλη , Αίας Σαλαμίνας, ‘Ήφαιστος ,Ερμής Κορυδαλλού,  ΑΕ Χαραυγή , Δίας Κορυδαλλού, ΑΟ Καστέλλα , ΑΟ Κορυδαλλός , Αστέρια Δραπετσώνας, ΑΣ Ποντίων , ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα Κορυδαλλού ,Ίκαρος Καλλιθέας , Θύελλα Μοσχάτου, Ελλάς Ποντίων .

2Ος ΟΜΙΛΟΣ: Αετός Κορυδαλλού , Ένωση Α.Α. Ρέντη , Κύπρος Κορυδαλλού , ΑΕ Μοσχάτου , ΑΟ Καραβάς, Αναγέννηση Μοσχάτου,  Ατρόμητος Κερατσινίου, Παννεαπολικός , ΑΟ Χαλκηδόνα , ΑΣ Δραπετσώνας , Αστυπάλαια Κορυδαλλού, Δόξα Πειραιά ,  ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδα , ΑΕ Περάματος

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1Ος ΟΜΙΛΟΣ: Οδηγήτρια , ΑΕ Αίγινας ,Φαληρικός, Ολυμπιακός Περάματος , ΑΕ Νίκαια , Νέοι Ευγενείας ,Πειραϊκός, Άρης Αμφιάλης , ΑΟ Αγίου Δημητρίου, Αργοναύτης, Αστέρας Νίκαιας , Πανιώνιος Κερατσινίου, Λέοντες Καμινίων, Νέοιν Δραπετσώνας,

2Ος ΟΜΙΛΟΣ : Νίκη Ρέντη , Παντζιτζιφιακός , Φίλαθλοι, Ένωση Καμινίων , ΑΟΚ Φαλήρου , Αστέρας Κερατσινίου , Ολυμπιακός Κερατσινίου, Ηρακλής Νικαίας , Άνω Νεάπολη ,Θησέας, Πανφαληρικός, Φοίνικας Αγίας Σοφίας ,Νέο Ικόνιο , Σπίθα

 

Επίσης, παρακάτω τα ζευγάρια που προέκυψαν για τη β’ φάση του Κυπέλλου Πειραιά:

 

Πήγασος Αγίου Διονυσίου- Κύπρος Κορυδαλλού

Θύελλα Μοσχάτου – Δόξα Πειραιά

Νέοι Ευγενείας- ΑΕ Χαραυγή

ΑΟΚ Φαλήρου- Ίκαρος Καλλιθέας

ΑΣ Κωφών- Ποσειδών Χατζηκυριακείου

Αστυπάλαια Κορυδαλλού – Ελλάς Ποντίων

Άρης Αμφιάλης- ΑΣ Δραπετσώνας

Παννεαπολικός- Ατρόμητος Κερατσινίου

Νίκη Ρέντη- ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα Κορυδαλλού

Περαμαϊκός- ΑΟΑΔ

Ένωση Καμινίων- Νέοι Δραπετσώνας

Σπίθα- ΑΕ Περάματος

Ήφαιστος- ΑΟ Καραβάς

Ολυμπιακός Κερατσινίου- Αστέρια Δραπετσώνας

Ερμής Κορυδαλλού – ΑΣ Ποντίων

Μιθριδάτης- Αετός Κορυδαλλού

 ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδα- ΑΟ Καστέλλα

ΑΟ Χαλκηδόνα- ΑΟ Κορυδαλλός

Πειραϊκός- Ένωση Α.Α. Ρέντη

Πυθαγόρας- Αναγέννηση Μοσχάτου

Αίας Σαλαμίνας – ΑΕ Μοσχάτου

Παντζιτζιφιακός-  Ηρακλής Νίκαιας

  • Χωρίς αγώνα βάση της κλήρωσης περνούν αυτόματα στον τρίτο γύρο του θεσμού  ο Φαληρικός, ο Δίας Κορυδαλλού , ο Αστέρας Νίκαιας και η  Αμφιάλη .

stoplekto

Αρθρα απο stoplekto

Διαμαρτύρεται η ΑΕ Μοσχάτου για τη διαιτησία

Αντώνη Δαρζέντα15/10/2018

«Στραβοπάτησε» η ΑΕ Μοσχάτου στις Σιταποθήκες 1-1 με ΑΕ Μ. Αετού Ολυμπιάδα .

Αντώνη Δαρζέντα15/10/2018

Δυο ακόμα μεταγραφές ο Αργοναύτης

Αντώνη Δαρζέντα15/10/2018

Μπλε κάρτα στους αγώνες των Μικτών

Αντώνη Δαρζέντα15/10/2018

Στις 17/10 ο αγώνας Κυπέλλου Πυρρίχιος- Ασπρόπυργος

Φώτη Περιφάνη15/10/2018

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (20-21/10) στην ΕΠΣΔΑ- Στις 24/10 το εξ αναβολής Νέα Πέραμος- Πανελευσινιακός

Φώτη Περιφάνη15/10/2018
error: Content is protected !!