Νίκη με καλή εμφάνιση ο ΠΑΟΚ Μάνδρας στην πρεμιέρα…(φωτο)

Καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Μεγαρικού με 2-0.

Οι Μεγαρίτες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 1’ έχασαν τριπλή ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ αλλά οι Μπέλσης και Ράμφος δεν μπόρεσαν να νικήσουν εξ επαφής τον τερματοφύλακα Τσεγέρη που στην φάση αυτή έκανε τριπλή απόκρουση.

Οι γηπεδούχοι με την πάροδο του χρόνου πήραν την πρωτοβουλία και μετά το δεκάλεπτο κυριάρχησαν στο ματς. Στο 25’ ο Λίγγος έκανε όμορφη ενέργεια γύρισε την μπάλα στο πέναλτι και ο Κοπαλάς την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

Στο 42’ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ ο Παπακωνσταντίνου μέσα από την περιοχή σούταρε πάνω στον τερματοφύλακα Στρατούρη.

Δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής έπιασε κεφαλιά μέσα από την περιοχή που δεν βρήκε στόχο.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα και πάλι ο Μεγαρικός μπήκε ποιο δυνατά στο παιχνίδι και στο 47’ ο Καρίπογλου κέρδισε αλλεπάλληλες κόντρες μπήκε στην περιοχή αλλά σούταρε άουτ.

Στο 69’ ο Παπακωνσταντίνου πραγματοποιεί το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.