Εύκολο απόγευμα ο Θρίαμβος Αθηνών στην Καισαριανή

Εύκολο απόγευμα είχαν, χθες (26/8), οι παίκτες του Θριάμβου Αθηνών στο γήπεδο του Νήαρ Ηστ κόντρα στον αξιόμαχο Γ.Σ. Καισαριανής. Ο Γιάννης Κουσάνας είδε την ομάδα του να φιλοδωρεί με 4-0 τους ‘κιτρινόμαυρους’ σε ένα αγώνα 80 λεπτών επειδή αυτό ήταν το πρώτο φιλικό των γηπεδούχων. Ο 40χρονος τεχνικός έμεινε ικανοποιημένος από την εικόνα, οι ποδοσφαιριστές του είχαν ενέργεια και στο δεύτερο μέρος ‘ξέσπασαν’ πετυχαίνοντας 3 γκολ. Στο αντίπαλο στρατόπεδο, ο Αργύρης Παπακώστας έμεινε ικανοποιημένος από την εικόνα του πρώτο ημιχρόνου, στην επανάληψη χρησιμοποίησε αρκετά νεαρά παιδιά ενώ είδε την κούραση να καταλαμβάνει τους γηπεδούχους μετά από 9 μέρες σκληρής προετοιμασίας. Για την ιστορία, ο Αρώνης άνοιξε το σκορ στο 38′ ενώ στο δεύτερο μισό οι Φατσέας (55′), Ζαχαρόπουλος (65′) και Λάμπρος Μαντακίδης (70′) έκλεισαν τον χορό των γκολ.

Καισαριανή (Αργύρης Παπακώστας): Μωραΐτης, Χρυσοχόου, Ορφανός, Ζαχαράκης, Ντάτσης, Κολοκυθάς, Χελιώτης, Αρναρέλλης, Γεωργαντζέλης, Βενέτης, Κραψίτης. Χρόνο συμμετοχής πήραν επίσης οι: Καψάλης, Μαθιουδάκης, Παπανδρέου, Βουτυράς, Μαυρίδης Δ., Μαυρίδης Κ., Αργυρόπουλος, Κύλογλου, Κοκοσούλης, Δρέττας, Ντούνης, Αννιάνος, Ντουλάι.

Θρίαμβος (Γιάννης Κουσάνας): Κόρδας, Βασίλι, Σπανός, Θεμελίδης Δ., Ευαγγελόπουλος, Λιόσης, Δημογιάννης, Χαζίσας, Αρώνης, Λύγκος, Τσοχαντάρης. Χρόνο συμμετοχής πήραν επίσης οι: Μπακόλας, Μαντακίδης Λ., Μαντακίδης, Π., Σκόνδρας, Βαμβακερής, Ζαχαρόπουλος, Κατσορίδας, Χατζίου, Φατσέας, Δημητρούκας.