Β΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Εκτός έδρας νίκη για ΠΑΟΚ Μάνδρας

Χρ. Ντάρδα

Πολύ καλός στο δεύτερο φιλικό ο ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ επικράτησε εκτός έδρας του ΕΘΝΙΚΟΥ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ με 1-2.Το σκορ θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερο ειδικά στο πρώτο ημίχρονο που εκτός το γκολ του Λίγγου ύστερα από εξαιρετική κάθετη πάσα του Στύλλα (γεννημενος το 1998) χάθηκαν άλλες τέσσερις κλασσικές ευκαιρίες για την επίτευξη κάποιου τέρματος. Ο Εθνικός Πανοράματος ισοφάρισε στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου με πέναλτι και στο 55 ο Δέρβενης διαμόρφωσε το 1-2 με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.

Για τον ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ αγωνίστηκαν οι : ΤΣΕΠΕΡΗΣ, ΑΘΑΝΑΣΕΡΗΣ, ΚΑΝΑΚΗΣ, ΠΕΤΡΟΥ Φ. ΔΙΟΛΕΤΗΣ, ΘΕΩΔΟΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΠΑΛΑΣ, ΑΡΓΥΡΙΟΥ, ΣΤΥΛΛΑ Ν. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΛΙΓΓΟΣ

Ακόμα έπαιξαν οι ΔΕΣΙΝΙΩΤΗΣ, ΚΙΟΥΡΤΣΙΔΗΣ, ΤΣΙΑΝΑΚΑΣ, ΠΕΤΡΟΥ Α. ΣΤΥΛΛΑ Ε. ΑΝΤΩΝΙΟΥ, ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ, ΡΟΚΚΑΣ, ΔΕΡΒΕΝΗΣ, ΜΩΛΟΣ, ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ και ΚΟΛΙΑΣ.