Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Ακάδημος – Μελίσσια 1-1

Καλό παιχνίδι ανάμεσα σε Ακάδημο Αμαρουσίου και Μελίσσια.

Στο τελευταίο και ίσως το πιο δυνατό φιλικό προετοιμασίας πραγματοποίησε σήμερα(14.09)ο Ακάδημος Αμαρουσίου εναντίον των Μελισσίων. Η ομάδα των Μελισσίων μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κυριάρχησε στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Η πίεση ήταν αρκετά μεγάλη και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 12΄του αγώνα. Ο επιθετικός των Μελισσίων βγήκε στην πλάτη της άμυνας και κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Τα Μελίσσια συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό χάνοντας και άλλες ευκαιρίες μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους έγιναν πολλές αλλαγές από πλευράς Ακαδήμου, καθώς και από την πλευρά των Μελισσίων με αποτέλεσμα να αλλάξει η εικόνα του παιχνιδιού. Ο Ακάδημος εκμεταλλεύτηκε τα κενά στην άμυνα των Μελισσίων και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια. Σκόρερ ο Καλημέρης ο οποίος έπειτα από όμορφη προσπάθεια ισοφάρισε για τον Ακάδημο. Στα τελευταία λεπτά έπεσε ο ρυθμός του αγώνα και οι φάσεις που έγιναν σημειώθηκαν κυρίως από λάθη της άμυνας. Δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα 1-1.

Ρεπορτάζ: Γιάννης Μπρίλης