Αιγάλεω-Ίκαρος Καλλιθέας (Τελικό 4-0)

Η ιστοσελίδα stoplekto.gr βρίσκεται στο ”Σταύρος Μαυροθαλασσίτης” για να σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στο Αιγάλεω και τον Ίκαρο Καλλιθέας.

Διαιτητές: Διαμαντόπουλος, Βεργέτης-Σεφέρης.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ:

4′ ο Ροβάτσος από κοντά σταματάει Κοντιζά.

5′ σουτ Κορρέ λίγο άουτ. Δεν ανησυχεί τον Τσαϊλάκη.

6′ Γκολ το Αιγάλεω: Ο Βουτυράς με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στο απέναντι ‘Γ’ του Ροβάτσου για το 1-0.

15′ Φάουλ Τσαρκάνι, ο Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος πήρε την κεφαλιά με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

29′ Σουτ του Ταμπάκη εκτός περιοχής η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

42′ Ο Βουτυράς βρέθηκε στο έδαφος από μαρκάρισμα του Ταράτσα με τους γηπεδούχους να ζητούν πέναλτι. Ο διαιτητής Διαμαντόπουλος ωστόσο υπέδειξε τη συνέχεια του αγώνα, κιτρινίζοντας παράλληλα τον σκόρερ του Αιγάλεω θεωρώντας ότι έχει κάνει ‘θέατρο’.

44′ Κόρνερ Βουρλούμη για τον Ίκαρο, ο Π. Κωνσταντόπουλος δεν βρίσκει καλά τη μπάλα όμως ο Τσαιλάκης δεν αιφνιδιάστηκε μπλοκάροντας σταθερά.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του αγώνα..

52‘ Γκολ το Αιγάλεω 2-0: Φάουλ  Τσαρκάνι, κεφαλιά πάσα στο δεύτερο δοκάρι του Κωνσταντόπουλου και ο Λαμπρογεώργος με γυριστή κεφαλιά πετυχαίνει το 2-0 παρά την προσπάθεια του Βουρλούμη να διώξει πάνω από την γραμμή.

Καμία αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής. Τον έλεγχο οι γηπεδούχοι.

65′ Γκολ το Αιγάλεω 3-0: Ο Λαμπρογεώργος με πλασέ από κοντά έπειτα από πάσα του Ταμπάκη από αριστερά.

72′ Σουτ  του Τρίμπου η μπάλα κοντράρει παίρνει ύψος αλλά μπλοκάρει ο Τριανταφύλλου.

84′ Σουτ Ατματσίδη εύκολα ο Τριανταφύλλου.

90′ Γκολ για το Αιγάλεω 4-0: Φοβερό σουτ του Κωτσερίδη εκτός περιοχής κρέμασε τον Ροβάτσο.

Τέλος του αγώνα τελικό σκορ Αιγάλεω – Ίκαρος Καλλιθέας 4-0.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Άγγελος Πυρένης): Τσαϊλάκης (66′ Τριανταφύλλου), Ναυπλιώτης, Ταμπάκης, Κωνσταντόπουλος Π., Μπιταξής, Παπαθανασίου, Κοντιζάς (71′ Κωτσερίδης), Σταύρου, Λαμπρογεώργος (81′ Τζαφεράκος), Τσαρκάνι, Βουτυράς.

ΙΚΑΡΟΣ (Κώστας Αρζένης): Ροβάτσος, Φέκος Βουρλούμης (55′ Ατματσίδης), Κουντουράς, Ταράτσας, Κυριακίδης, Μυλωνάς (70′ Κολγκιοκάι), Κορρές (59′ Ομεράι), Μακρής Θ., Τρίμπος, Σκούρτας.