slideshow

Έγινε ο τελικός καταρτισμός των ομίλων στο περιφερειακό!

Έγινε ο τελικός καταρτισμός των ομίλων στο περιφερειακό!
Χρ. Ντάρδα

Η Επιτροπή Δ’ Εθνικής προχώρησε σήμερα Τετάρτη (12/10) στον καταρτισμό των δέκα ομίλων της κατηγορίας για το 2011-12 αν και υπάρχουν ακόμα αρκετές εκρεμότητες με τις ομάδες.. Αυτός είναι και ο λόγος που υπάρχει και η σκέψη να μετατεθεί και η έναρξη του περιφερειακού πρωταθλήματος και να μην πραγματοποιηθεί στις 30/10 οπου έχει ορισθεί.

Επίσης αναμένεται τις επόμενες μέρες να παρθεί απόφαση για το τι θα γίνει με τις ομάδες που χρωστουν στην ομοσπονδία..

Ηρακλής, Ολυμπιακός Βόλου και Καβάλα δεν δήλωσαν ακόμη συμμετοχή, ωστόσο μετά από αίτημα του πρώτου, δόθηκε παράταση ως το Σάββατο 15/10, προκειμένου να το αποφασίσουν. Συμμετοχή δεν δήλωσε ακόμη ο Εορδαϊκός, ο οποίος οδεύει προς διάλυση. Παράλληλα, υπάρχει αναμονή για τον Παναιγιάλειο, ο οποίος έχει προσφύγει στο Διαιτητικό Δικαστήριο, προκειμένου να παραμείνει στη Football League 2, και η εκδίκαση της υπόθεσής του, έχει προγραμματιστεί για τις 18/10. Η Επιτροπή αποφάσισε να του… κρατήσει θέση στον 6ο όμιλο, και να τον συμπεριλάβει στην κλήρωση ως ομάδα Α, εάν δεν έχει βγει έως τότε απόφαση.

Η μόνη διαφορά σε σχέση με τους περσινούς ομίλους, στους οποίους έχουν συμπεριληφθεί και οι Ηρακλής, Ολυμπιακός Βόλου και Καβάλα, είναι στον 4ο και τον 5ο όμιλο. Επειδή ο 5ος είχε μείνει με μόλις 11 ομάδες, αποφασίστηκε, με τη σύμφωνη γνώμη της ΕΠΣ Τρικάλων, να μετακομίσουν οι Θύελλα Πετρωτού και Τρίκαλα από τον 4ο όμιλο στον 5ο όμιλο.

Ο τελικός καταρτισμός των ομίλων έχει ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (14 ομάδες)

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ: Έβρος Σουφλίου, Α. Ε. Νέας Χηλής

ΕΠΣ ΡΟΔΟΠΗΣ: Ελπίδα Σαππών, Αετός Αρριανών

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ: Ορφέας Ξάνθης, Α. Ε. Ποντίων Ευμοίρου

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Α. Ε. Πιερέων 2004, Ορφέας Ελευθερούπολης, Άρης Ακροπόταμου, Καβάλα

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ: Προσοτσάνη, Α. Ε. Αμπελοκήπων.

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ: Μ. Αλέξανδρος Ν. Ζίχνης, Εθνικός Σιδηροκάστρου

2ος ΟΜΙΛΟΣ (14 ομάδες)

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ: Απόλλων Αρναίας, Διγενής Λακκώματος

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: Οδυσσέας Κορδελιού, Εθνικός Σοχού, Καμπανιακός, Αχιλλέας Τριανδρίας, Ολυμπιακός Κυμίνων, Δόξα Πενταλόφου, Μακεδονικός, Ηρακλής

ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ: Α. Ο. Κιλκισιακός, Δόξα Χέρσου, Εθνικός Ν. Αγιονερίου

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: ΠΑΟΚ Γιαννιτσών

3ος ΟΜΙΛΟΣ (15 ομάδες)

ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ: Νάουσα, Αλεξάνδρεια, Νίκη Αγκαθιάς, Λευκάδια, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ: Ακαδημία Πλαταμώνα

ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ: Κοζάνη, Εθνικός Βατερού, Α. Ε. Περδίκκα

ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Πυρσός Γρεβενών, Γρεβενά Αεράτα

ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ: Ακρίτας Αχλάδας

ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ: ΑΓΣ Καστοριάς, Α. Ο. Κάστωρ, Αστραπή Μεσοποταμιάς

4ος ΟΜΙΛΟΣ (13 ομάδες)

ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: Πυργετός, Ελασσόνα, Αμπελωνιακός

ΕΠΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: ΑΟ Καρδίτσας, Μουζάκι, Ταυρωπός, Αναγέννηση Καρδίτσας

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Πύρασος, ΓΣ Αλμυρού, Ολυμπιακός Βόλου

ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ: Αγρότης Λιανοκλαδίου, Καμένα Βούρλα

ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ: ΑΠΟΚ Βελούχι

5ος ΟΜΙΛΟΣ (13 ομάδες)

ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Ολυμπος Κέρκυρας, Κασσιώπη

ΕΠΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ: Θεσπρωτός

ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ: Πίνδος Κόνιτσας

ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ: Οδυσσέας Νυδρίου, Πρέβεζα, Εθνικός Φιλιππιάδας

ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ: Φιλοθέη Αρτας, Ομόνοια Πέτρας

ΕΠΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ: ΑΕ Μεσολόγγι, Αμφίλοχος

ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ: Θύελλα Πετρωτού, Τρίκαλα

6ος ΟΜΙΛΟΣ (13 ομάδες)

ΕΠΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ-ΙΘΑΚΗΣ: Εικοσιμία

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Τσιλιβή

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Ατρόμητος Λάππα, Αχαϊκή, Τριταιϊκός, Διαγόρας Βραχνέικων, Θύελλα Πατρών, Παναιγιάλειος

ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ: Αστέρας Αμαλιάδας, ΠΦΟ Πανόπουλου

ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εράνη Φιλιατρών, Πάμισος

ΕΠΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ: Ολυμπιακός Γυθείου

7ος ΟΜΙΛΟΣ (15 ομάδες)

ΕΠΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ: Βρασιές

ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ: Ενωση Μιδέας, Παναργειακός, Πόρος, Ερμής Ερμιονίδας

ΕΠΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ: Ατρόμητος Χιλιομοδίου, Κόρινθος

ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ: Λουκίσια, Χαλκίδα, Κύμη

ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ: Θήβα, Δάφνη Ερυθρών, Ενωση Ασπρα Σπίτια

ΕΠΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Μανδραϊκός, Ασπρόπυργος

8ος ΟΜΙΛΟΣ (15 ομάδες)

ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ: Ελπιδοφόρος, Αιγάλεω, Φωστήρας, Αγιαξ Ταύρου, Νέα Ιωνία, ΑΟ Περιστερίου, Αγία Παρασκευή, Τράχωνες, Μελίσσια, Ηλιούπολη

ΕΠΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ: ΑΕ Κως, Ρόδος

ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ: Μύκονος, Πανναξιακός

ΕΠΣ ΣΑΜΟΥ: Καρλόβασι

9ος ΟΜΙΛΟΣ (15 ομάδες)

ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: Κερατσίνι, Ατρόμητος Πειραιά, Ελλάς Ποντίων, Ολυμπιάδα, Αίας Σαλαμίνας, Εθνικός, Ιωνικός

ΕΠΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Τριγλία Ραφήνας, Αήττητος Σπάτων, Κορωπί, Ολυμπιακός Λαυρίου, Αχαρναϊκός, Κυανούς Αστέρας Βάρης

ΕΠΣ ΛΕΣΒΟΥ: Αιολικός

ΕΠΣ ΧΙΟΥ: ΑΕ Μικρασιατική

1Οος ΟΜΙΛΟΣ (14 ομάδες)

ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ: Μινώταυρος

ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Επισκοπή, Ρέθυμνο, Ασή Γωνιά

ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: ΠΑΟ Κρουσσώνα, Γιούχτας, Ατσαλένιος, Ασίτες, Ηρόδοτος, Πατούχας, Ολυμπιακός Χερσονήσου, Ζαρός

ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ: Αγιος Νικόλαος, Αναγέννηση Ιεράπετρας

 

Πατηστε για να αφησετε σχολιο

You must be logged in to post a comment Login

ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ

slideshow

Αρθρα απο slideshow

Στην «παρέα» μας η εταιρεία Αθλητικών Ειδών SPILIOS GIVOVA

ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ06/07/2017

Το μπαμ με Τσακιλτζίδη ο Ηρακλής Ελευσίνας

Φώτη Περιφάνη14/07/2015

Επιβεβαίωση με Λυγκο-Τέλος και ο Γούλας απο τον Εθνικό

Κυριάκου Παντζαρίδη11/07/2015

Τέλος ο Γ. Τσέλιος απο την Θύελλα Ραφήνας – Έκλεισε στο Θησέα

Κυριάκου Παντζαρίδη08/07/2015

Επιβεβαίωση με Δάρρα

Κυριάκου Παντζαρίδη27/06/2015

Eν αναμονή της απάντησης του Χάβου

Κυριάκου Παντζαρίδη25/06/2015

Τσίρκοβιτς ο εκλεκτός στην Μανωλάδα

Κυριάκου Παντζαρίδη25/06/2015

Σπάρτη: Συνάντηση με Γιαννακόπουλο

Κυριάκου Παντζαρίδη24/06/2015

Καλύκας: Η μετάβαση πρέπει να γίνει ομαλά

Κυριάκου Παντζαρίδη23/06/2015