Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

«Λασπωμένο» διπλό η Τριγλία, 2-0 τον ΑΟ Κορωπίου

Την ένατη νίκη της στο πρωτάθλημα σημείωσε σήμερα η Τριγλία Ραφήνας, επικρατώντας 2-0 του ΑΟ Κορωπίου, σε έναν αγωνιστικό χώρο που παρέπεμπε περισσότερο σε… βούρκο!

Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Γ. Παπακωστούλη είχε την υπεροχή, δημιουργώντας (όσο ήταν εφικτό) ευκαιρίες και απειλώντας τον αντίπαλο. Το γκολ ήρθε λίγο πριν την ανάπαυλα (45′), όταν ο Γ.Τσούκας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Τζίτζη.

Στο δεύτερο μέρος, οι μπλε κατέλαβαν τον ρυθμό της αναμέτρησης και προσπάθησαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, δίχως όμως να τα καταφέρνουν. Το δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Βίλα στο 85′, σουτάροντας στην επαναφορά ύστερα από χαμένο τετ α τετ του Παπάζογλου. Αξίζει να αναφερθεί, πως οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται έντονα για μη καταλογισμένο πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο.

Διαιτήτευσαν οι: Πανούτσος, Αλεξοπούλου, Γκούβας

ΑΟ ΚΟΡΩΠΙΟΥ: Τσαβαρής, Μαυρούτσικος, Τσουρής, Καψιόχας, Δογάνης, Τσιριγώτης, Σανσάρογλου (Σιδέρης 60′), Σπυράκος, Μέρα, Πορουτσίδης, Γεωργακόπουλος (Λαμπρόπουλος 80′)

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Σύρακας, Τζίτζης, Παπαδιονυσίου, Μειμάρογλου, Τσούκας Γ., Γερώνυμος, Παπάζογλου (Καραγιάννης 89′), Νταής (Χατζόπουλος 89′), Τσούκας Κ. (Κονταρίνης 89′), Βίλα(Δελαπόρτας 77′), Ζαφειρόπουλος(Καρκασίνας 65′)